KALEMİMİN DİLİ
Reklam
  • Reklam
Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

KALEMİMİN DİLİ

19 Ocak 2020 - 14:40

 

Öncelikle gazeteci olduğumu söylersem profesyonel olarak bu mesleğe emek vererek hayatlarının idame ettiren kişilere haksızlık etmek istemiyorum. Ben sadece finans dünyasında uzun yıllar bilfiil borsada yatırımcı oyuncu ve spekülatör olarak bulunan Türkiye’de ‘’ayaklı borsa’’ olarak tabir edilen Tophane’de sokakta hisse senetleri alış ve satış sistemini kuran ilk etapta ekonomi ve borsa ile ilgili konularda çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı yapan doğma büyüme Samsunlu fanatik bir Samsunsporluyum.

 

Bilahare Samsunspor Kulübü’nde 2003 yılından 2018 yılına kadar yöneticilik görevini sürdüren, 1. Lig’de oynadığımız yıllarda 2003 yılında 18 kulübü temsilen TFF bünyesinde NAKLEN Yayın ihale komisyonunda seçimle görevlendirilen, PTT 1. Lig’de ise Adanaspor başkanı Bayram Akgül ile PTT 1. Lig Kulüpler birliğini kurarak 2 sezon başkan yardımcılığını üstlenen bir kişiyim.

 

Dünya görüşü olarak merhum Fethi Tevetoğlu’nun tedrisatında fikri olarak Atatürkçü ve Türk Milliyetçisi görüşüne sahip ancak asla bu görüşleri savunan CKMP, MHP ve MÇP gibi siyasi partilere tek gün dahi üye olmamış. 1968’li yıllarda kısa dönem Samsun Ülkü Ocakları başkanlığı yapmış ve başkanlık yaptığı derneğin politikalarını tasvip etmediğinden bilahare ölümü dahi göze alarak Ülkü Ocaklarına muhalif yeni bir dernek kurarak gençlik faaliyetlerini sürdürdüm. 1968’de MTTB bünyesinde o dönemlerde İmam Hatip Lisesinde okuyan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve İTÜ’lü  İktisat Fakültesi öğrencisi olan Abdullah Gül ile MTTB talebe federasyonlarında faaliyetlerde bulundum.

 

12 Eylül’de olarak işlemediğim bir suçlardan dolayı 10 yıla yakın çeşitli cezaevlerinde hürriyetim kısıtlandı.Atatürkçü ve Türk Milliyetçiliği çizgimden taviz vermeden 70 yıllık ömrüme acısı ve tatlısı ile çok olaylar sığdırdım.

 

Bu yazıyı yazma nedenim son günlerde Samsunspor camiasındaki gelişmelere istinaden yazdığım yazılardır. Kalemimi hiçbir şekilde maddi çıkarlara kişisel menfaatlere tehditlere yönelik eylemlere prim vermediğim dünya görüşüm nedeniyle yanlışlıklara toplum menfaatine aykırı eylemlere eş, dost, akraba faktörlerini gözetmeksizin sadece inandıklarımı köşeme taşıdığım için bazı dostlarımız ‘’aleyhinde yazdığın kişiler senin dostun değil mi, neden ağır eleştiriler yapıyorsun’’ şeklindeki hakkımda üretilen dedikodulardır.

 

Öncelikle Samsunspor kırmızı çizgimdir. Kulübü zarara uğrattığını düşündüğüm veya tespit ettiğim konuları neden olanlar kim olursa olsun afişe ettim. İsmail Uyanık’tan başlayarak Mustafa Kurumahmutoğlu dahil olmak üzere Suat Çakır’a kadar yanlış bulduğum konuları gündeme getirmeye çalıştım.

 

Bu kişiler ile 15 yıllık bir arkadaşlık ve dostluk hukukumuz olmasına rağmen yanlışları görmemezlikten gelmedim. 3 maymunu oynamadım. Dedikodu olarak kent gündeminde kalmasını istemedim ve köşemde yazdım ve yazacağım. Hiçbir zaman sermayenin veya malum yeraltı dünyasının tehditleri dahil kalemimi etkileyebilecek tavır ve davranışlara kulak asmadım.

 

Kriterim ülkemin vatanımın değerleridir. Bayrağımdır. Bu değerlerin dışındaki değerler ikinci hatta son planda kalır. 12 Eylül öncesi şartlarda sokaklarda doğrularımızı paylaştım. Bugün ise kalemimle paylaşıyorum.

 

Bu paylaşımlarda dostum darılacakmış gibi bir anlayış içinde olmadım. Kalemimin dili ağırdır. Kalemimi satın alacak maddi manevi hiçbir güç yoktur. Teklif etmeye dahi kimse cesaret edemez. İnançlarımız için doğru idi yanlıştı, 5.5 yıl boynumuzda ilmek tehlikesi ile yaşadık. Hakkımdaki dedikodulara istinaden kendimi ifade etmek zorunda kaldığım için okuyucularımızdan özür dilerim.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar