KENTTEKİ MİKSERLER
Reklam
  • Reklam
Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

KENTTEKİ MİKSERLER

14 Aralık 2019 - 10:58

 

Sosyal medyayı kullanan ve taraftarı ile söyleşiden mutlu olan belki de dünyada tek kulüp başkanıdır Yüksel Yıldırım. Bunu fırsat olarak gören bazı satılık kalemler ise bu iyi ve halisane niyeti farklı biçimlerde senaryolar üreterek ve medyada yayınlayarak pişmiş aşa su katmaktadırlar. 

 

Örneğin geçtiğimiz günlerde medyada Yüksel Yıldırım’dan ‘Galip Öztürk yapılanmasına darbe’ gibi kargaların bile gülmekten telef olacağı bir haber yer almıştır. 

 

Çete davası olarak yazısını süsleyen bu kişiye hiç kimse cevap vermediği gibi insanlar gülüp geçmiştir. 

 

Çete ile Yüksel Yıldırım’ı aynı cümlelerde kullanmak abeste iştigaldir. Galip Öztürk yapılanması ise dernek yönetiminde bulunan arkadaşlara haksızlıktır. Galip Öztürk’ün adamları olarak lanse edilmeye çalışılan Metro bünyesinde görev yapan MÜSİAD Başkanı Haluk Tan önemli bir Sivil Toplum Örgütünün başkanı olup yüreği Samsun ve Samsunspor için atan inançlı bir arkadaşımızdır. 

 

Aykut Çepni ise Samsun’da oldukça kalabalık tanınan bilinen bir sülalenin ferdi olup, Samsun’da iş hayatında kendi sektöründe iddialı bir isimdir. Doğrudur. Metro grup bünyesinde çeşitli görevlerde bulunmuşlardır. Ancak birilerinin adamı olarak tetikçilik yapabilecek yaradılışta kişiler değildir. 

 

Her ikisi de çeşitli dönemlerde Samsunspor’da görev yapmıştır. Samsunspor sevdası ile kulübe ellerinden geldiğince hizmet etmişlerdir. Bu kişileri Galip Öztürk’ün adamları olarak anmak doğru bir anlayış değildir.

 

Samsun’da istisnalar dışında bazı yerel basın mensupları deplasman seyahat masraflarını karşılamak uğruna X veya Y kişiler adına yanlı yayınlar yaparlar. 

 

Objektif yayınlar yerine taraflı yayınlar ile kamuoyunun kafasını karıştırırlar. Ancak bu kişiler bilinir ve yazdıklarına değer verilmez. Uyanıkçı, Galipçi ve Yıldırımcı olarak yaftalanırlar. TV’lerde program yaparlar. Aklı selim taraftarlar ve insanlar bu kişilere değer vermezler. 

 

Spor dışında güncel olaylar içinde bu anlayış geçerlidir. Örneğin Terme’deki zehir kusan OMV santrali ile ilgili basın mensupları ilgili firma tarafından bazı yerel gazete köşe yazar ve sahipleri firmanın Avusturya’daki merkezine seyahate götürülmüş, ellerinde poşetlerle seyahate çıkan kişiler dönüşlerinde valizler ile dönmüş ve firma lehine yazılar kaleme almışlardır. 

 

Bu nedenlerden ötürü bu tip gazete köşe yazarlarının yazdıklarına pek aldırmamak gerekir. 

 

Gazetecilik mesleğine ihanet eden bu tip kişiler her dönemde mevcuttur. Yüksel Yıldırım ve Galip Öztürk arasında bir polemik yaratmak isteyen kişilerde bu yapıda şahsiyetsiz kişilerdir. Görevleri mesnetsiz gündemler yaratarak kendilerine kişilik arayışı içinde olmalarıdır. 

 

Kısaca mikserdirler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar