KÖKTEN DİNCİLER
Reklam
  • Reklam
Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

KÖKTEN DİNCİLER

02 Aralık 2019 - 11:33

 

Ülkenin son dönemlerde emperyal güçlerin desteği kökten dinci gurupların toplumun tüm katmanlarında etkili oldukları gözlenmektedir. 

Öyle ki bu gruplar seçim dönemlerinde aday adayı olan kişilerin ziyaretleri ile de adeta meşruiyetlerini ispatlama yarışı içine girmişlerdi.

İddia o ki bakanlıkların bazıları bu grupların adı ile anılmaya başlanmıştır.

Dini taassubu tetikleyen eğitim modellerinin benimsenmesi ve uygulanması ile ülke gerçek değerlerinden zaman içinde uzaklaşmaktadır.

Diğer yandan TV dizileri ile beyinler adeta uyuşturulmaktadır. 

Akraba ve dost ziyaretlerine gidildiğinde gözler dizilerde ve dizilerde yaşanan hikayelerin sohbeti yapılmakta, gençler ise ellerinde telefon arkadaşları ile yazıştıklarından kafalarını telefonlarına adeta hapsetmektedirler.

Evin hanımı misafirlerini ağırlamak için aile bütçelerinde yarattığı tahribatı düşünerek elindeki tepsideki çay, kahve ve pastaları dağıtmaktadır. 

İş muhabbeti unutulmuştur. 

Çünkü piyasalarda söz edilecek bir iş kalmamıştır. 

İşlerini kaybedenler nereden nereye geldiklerini içleri burkularak anlatırken ortamı dramatikleştirmektedirler. 

Konular siyasi görüşlere geldiğinde herkes savunduğu siyasi tezleri savunmakta, hükümetler kurulmakta ve devrilmektedir. 

Dolayısıyla aileler arasındaki münasebetler tamamen kopmak üzeredir. 

Çünkü insanlar artık sadece geçim derdi ile meşgul olmaktan öte evdeki televizyondan başka hiçbir sosyal aktivitenin içinde yer almamaktadırlar.

Bu noktada ailelerin çocukları okullarda yazımızın başında ifade ettiğimiz grupların eline düşmekte ve beyinleri adeta yıkanarak ülkenin kurucu değerleri unutulmaya çalışılmaktadır.

Cumhuriyet değerlerine her dönemde saldırılar olmuştur.  

Ekonomik çalkantılar ise emperyal güçlerin ekmeğine yağ sürmektedir. 

Bu güçler, gerek köktendinci grupları gerekse tarikatları destekleyerek ülkeyi bölüp parçalamak için zemini değerlendirmektedirler.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar