MİLLETVEKİLLERİMİZİN GÖREVİ NEDİR?
Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

MİLLETVEKİLLERİMİZİN GÖREVİ NEDİR?

18 Haziran 2019 - 09:20

Ülkemizin en yağışlı alanı olan Karadeniz Bölgesinde yer alan kentimiz bilindiği üzere 2 adet tektonik ve delta ovasına sahiptir.

Bu ovalardan biri çöküntü ova olarak adlandırılan deprem kaynaklı ovalar olup diğer ovamız ise tamamen akarsuların taşıdığı alüvyon malzemelerin deniz kıyısında birikmesiyle meydana gelmiştir. Yani berekettir, nimettir.

Ancak bu bereket ve nimet TBMM çatışı altında görev yapan Ankara’ya Samsun’u temsilen gönderdiğimiz 8 milletvekilimiz bu gerçeğin farkında değildir.

Bugüne kadar hiçbir vekilimiz meclise bu ovaların nimetlerinden istifade edebilmek için bir çaba içinde olmadıkları gibi bir gensoru ile dahi meclis gündemine taşımamışlardır. 

Samsun istihdama muhtaçtır. 

Ülke gıdaya muhtaçtır. Patatese soğana hatta samana muhtaçtır.

Kendi kendine yeten 7.ülke iken bugün k yiyeceklerini dahi ithal edecek bir yapı doğmuştur. Başka illerin potansiyelleri Samsun gibi bir şansa uygun değildir. Ama Samsun coğrafi ve fiziki yapısı ile ulaşım potansiyeli ile gelişmeye en açık bir 19 Mayıs kentidir. 

Eksik olan 19 Mayıs kimliğine yaraşır siyasi iradeye sahip olan ve Kurtuluş Savaşının kilidinin açıldığı kente ve değerlerine sahip şahsi ikbal ve siyasi ranta yönelik kişilerin Ankara’ya gönderilememesidir. 

Bu noktada bir köşe yazarı olarak sayın vekillerimize seslenmek istiyorum. 2 ovamızın bereket ve nimetlerinden istifade edebilmemiz için neden bir çaba gösteremiyorsunuz. 

Göreviniz kente hatırlı kişilerin mutlu günlerinde yanlarında olmak ve bir sonraki seçimlere yatırım yapmak olmadığını biliyorsunuz. Her ne hikmetse bu mutlu günler için kentin en lüks salonlarındaki etkinlikler seçilir.

Hastane ve İlyasköy mahallelerinde sokak aralarında yapılan etkinlikler olmaz.

Kentin değerleri hepimizce malumdur.

Kentin ana markası 19 Mayıs kimliğidir. Sülün veya Amazon kadınlarının yaşadığı alanlar olarak yeni bir marka arayışına gerek yoktur. 

Sonrasında ise iki büyük ovasıdır Bu iki büyük ovayı faaliyete geçebilmesi için gerekli adımları atabildiğinizde bu kente en büyük hizmeti yapmış olacaksınız. 

Aksi taktirde milletvekilliği apoletine sahip olarak emekli maaşınızı alarak Samsun’da eski bir milletvekili olarak değil bir hiç olursunuz.

Bu kentten İlyas Kılıç ve Hüseyin Özalp ve Fethi Tevetoğlu gibi isimler hala bugün minnetle yâd edilirler. 

Çünkü partizanlık ile değil Samsunculuk ruhu ile TBMM”de görevlerini yapmışlardır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar