• Reklam
SAMSUNSPOR GERÇEKLERİ
Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

SAMSUNSPOR GERÇEKLERİ

05 Mart 2019 - 09:00

Samsunun en önemli markası Samsunspor olup bugün layık olmadığı bir ligde müsabakalar yapmak zorunda bırakılmıştır. 

Bu zorunluluğun vebali tamamen geçmişte görev yapan yöneticilerin omuzundadır. Ancak bugün yeni Samsunspor’un temelleri atılmış ve iş ehline verilmiştir.

Maddi problemleri Yıldırım Grup üstlenerek kente çok önemli katkıda bulunmuştur.

Uluslararası platformlarda çok başarılı projelere imza atan Samsun’un gururu olan bu grup, geçmişten bugüne kadar olan tüm maddi problemleri üstlenmiştir. Ancak bunun ilahi nihaye süreceği düşünülmemelidir. 

Çünkü kulübün ayakta kalabilmesi için can suyu veren Yıldırımlar önemli katkıda bulunmuşlar, kente karşı olan sorumluluklarını yerine fazlası ile getirmişlerdir. Ancak başarı yakalanamadığında ve kulübün kendi ayakları üzerinde durabilecek tedbirler alınmadığında olaya tamamen profesyonel yaklaşarak sürekli zarar eden bir kuruluşa ila nihaye nakit akışı sağlamaktan imtina edebilirler. 

Profesyonel yaklaşımları kulübümüzün kurumsallaşması adına da önemli bir kazançtır. Ortada bir gerçek vardır. Bir yere kadar kanlar kırmızı-beyaz akar. Ama bir yerden sonra kırmızı-beyazın yerini yeşiller alır. 

Çünkü futbol artık endüstriyel bir materyale dönüşmüştür. Futbolcular artık ‘Hadi koçum hadi aslanım’ nidaları ile değil karnı doyabildiğinde parasını alabildiğinde topunu oynamaktadır.

Samsunspor’un en önemli şansı İsmail Uyanık gibi futbolun doğrularını iyi bilen başkanın takımın başında olmasıdır. Yıldırım Grup ise onun bilgi ve becerisine güvenerek bu projeye dahil olmuştur.

İsmail Uyanık ve ekibi kısa sürede altyapı organizasyonlarına başlamalı. Futbol kenti olan Samsun’da genç yetenekleri keşfedecek sistemi oluşturmalıdır. 

Serkan Aykut, Celil Sağır, Ercan Koloğlu gibi eski futbolcularımız tamamen bu projenin saç ayaklarını oluşturmalı; Hakkı ve Şendoğan hocaları da sahaya sürerek tekrar futbolcu üreten bir yapı oluşturulmalıdır. 

Scoot ekibi tüm mesaisini diğer liglerde oynayan futbolcuları aramak yerine kentin tüm mahallelerindeki amatör müsabakaları izleyerek istidatlı gençleri yaratmalıdırlar. Bugün Celil Sağır Türk futboluna Kadıköyspor’dan bu çalışmanın eseri olarak sunulmuştur. 

Bir İlhan Mansız futbolumuza Şendoğan Çakmaker tarafından keşfedilerek kazandırılmıştır. 

Tekrar bu günlere dönmek gerekir. Yabancı bir ülkeden takım almak ve oradaki gençleri kazandırmakta bir çözümdür belki ama kendi tarlamızdaki değerleri vitrine çıkarmak kulübünde geleceğinin belirlenmesinde önemli rol oynayacaktır. Eğer yabancı bir ülkeden futbolcu devşirilecek ise Almanya önemli bir pazardır. 

Hemen hemen tüm Bundesliga ekiplerinin altyapılarında Samsun doğumlu gençlerimiz çocuklarımız futbol eğitimi almaktadır.

Önümüzde iki önemli viraj vardır. Birincisi sahamızda oynayacağımız ve play-off ümidi olan Bodrumspor ve ardından Kastamonuspor maçlarıdır. Keçiören ve ardından Sarıyer maçları kaderimizi belirleyecektir.

Bu nedenle Bodrum ve Kastamonu maçları büyük öneme sahiptir. İki maçında kazasız belasız hiç puan kaybı ile geçilmesi gerekir. 

12. adamımız içerde dışarda görevini eksiksiz yapmaktadır. Bundan sonrasında söz sahadaki ayaklardadır. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar