SAMSUNSPOR KONGRESİNDE YAŞANANLAR ( Bölüm 1)
Reklam
  • Reklam
Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

SAMSUNSPOR KONGRESİNDE YAŞANANLAR ( Bölüm 1)

03 Mart 2020 - 11:32

Samsunspor 20 yıldan bu yana ilk kez huzurlu bir ortamda borçların telaffuz edilmediği bir genel kurul gerçekleştirmiştir. Bunun da mimarı şüphesiz Yüksel Yıldırım’dır. Yüksel Yıldırım, A.Ş. yönetim kurulu başkanlığının yanı sıra dernek başkanlığını da üstlenerek kulübün tüm kontrolünün elinde olmasını sağlamıştır. Doğal olarak tüm maddi riski kendisi taşıdığından ve önemli bir nakit akışı sağladığından ikinci bir liste çıkmamıştır. Zaten bu kadar mali yükü sırtlanabilecek taraftarın yakıştırdığı lakap ile bir cesur yürek yoktur.

Genel kurulda yaptığım konuşmada Yılport’un dolaysıyla Yüksel Yıldırım’ın takımın sponsoru olduğunu bugün Yılport yarın başka bir grubun sponsor olabileceğini kulübün asıl patronunun Samsunspor taraftarları ve Samsun kenti olduğunu vurgulamaya derneğin ise meşrutiyetinin ön plana çıkarılması hatta altın hisse ile A.Ş. yönetiminde temsil edilmesi gerektiğini ifade etmeye çalıştım. Bu nedenle Yüksel Yıldırım’ın aynı zamanda dernek başkanı olmasının büyük bir avantaj olduğunu Samsunspor Futbol takımını temsil eden Samsunspor Kulübü Derneği’nin de arka plana atılmaması gerektiğini ifade ettim.

Bugünkü ekonomik şartlarda Yüksel Yıldırım’ın hiçbir maddi beklenti içinde olmadan 130 milyon gibi bir riski üstlenmesi elbette takdirle karşılanmalı. Tüm kentin bu ismi desteklemesi gerekir ki zaten bu konuda herkes hemfikirdir. Taraftarlar ve kentin kanaat önderleri zaten yeterince destek vermektedir. Yaptığı doğrular elbette destek ve takdirle karşılanacak. Ancak tasvip edilmeyen davranışları eleştirilecektir. Uzun yıllardır tanıdığım Yıldırım’ın bu yapıcı eleştirileri hoşgörü ile karşılayacağına şüphem yoktur.

Örneğin yaptığım konuşmada beni şahsen rahatsız eden Samsunspor’un 55. Yıl kutlamasının Sharaton otelinde birkaç işadamının iştiraki ile değil, bu kulübe hizmet eden yüzlerce eski yönetici ve futbolcuların, hatta belirli sayıda Samsunspor taraftar grupları temsilcileri ve tüm taraftarların davet edilerek kentte bütünleşmenin sağlanabilmesine katkıda bulunulması gerektiği şeklinde düşüncelerimi dile getirdim. 55. yıl kutlaması spor salonu ve ya stadyumda geniş katılım ile sanatçılar ile birlikte bir şölen havası yaratılabilirdi. Nitekim otelde yapılan gecede hedeflenen forma satışı gerçekleşmemiş ve beklentiler boşa çıkmıştır.

Yüksel Yıldırım kendince dernekte görev yapacağına inandığı genç bir kadro ile liste oluştururken yaptığı teşekkür konuşmasında kendisinin zorunluluktan yani başka bir isim bulunamadığından dernek başkanlığına da aday olduğunu ifade etmiştir ki bana göre bu ifade de hatalıdır. Bu kentte 15 milyona yakın borç içinde iken bile 4 milyon bütçe ile Süper Lig’e çıkarmış bir futbol aklı vardır. Konuşmanın bir teşekkür konuşması olması nedeniyle havayı bozmamak adına bu görüşümü dile getiremedim.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar