SAMSUNSPORUN DÜNÜ ( 3. Bölüm)
Reklam
  • Reklam
Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

SAMSUNSPORUN DÜNÜ ( 3. Bölüm)

08 Aralık 2019 - 10:07

 

Galip Öztürk beni çağırdı. ‘Sen kulübün içindesin ne kadar para gerekiyor. Bana bir bilanço çıkar’ dedi. bende 15 milyon dolarlık bir bütçe çıkardım. Tarık Cengiz, Necmi Hatipoğlu ve bana ‘Samsun’a gidin bir basın toplantısı yapın kulübü bizim aldığımızı anlatın’ dedi. 

 

Bizde Samsun’da bir basın toplantısı ile konuyu paylaştık. Kazım Yılmaz, Necmi ile bana “Bu iş benim işim değil patrona söyleyin beni azat etsin ne kadar para lazımsa vereyim” şeklinde bir teklifte bulundu. Bizde bunu patrona kendisinin söylemesinin daha doğru olacağını ifade ettik.

 

Galip Öztürk bize ‘kulübün parasına sahip çıkacak biri lazım’ diyerek kabul etmedi. Futbolcu transferlerini iç ve dış transfer görüşmelerini ben yapıyordum. Kadro oluşturmak için çalışmalar yaparken talip olduğumuz FB Bilica için Mecnur Çolak ile yaptığımız telefon görüşmeleri firmamı konkordatoya götürmeme neden oldu. Çünkü yaptığımız görüşmelerde Bilica transferi dışında borsa konusunda da sohbetler yapıyorduk. 

 

Mecnur jübile parasını Kaya Çilingiroğlu ve Sinan Engin ile çalıştığımız guruba getirdi ve borsaya girmesini biz sağlamıştık. Mecnur’la bu nedenle tapelerde yer aldık. Engin İpekoğlu, Faruk Süren, Tayfur Havutçu ile birlikte borsada manipülasyon çetesi dosyasına girdik. Tüm hesaplarımıza bankadaki paralarımıza TMS tarafından el kondu. Çeklerimiz yazıldı bir anda ticari anlamda kilitlendik ve konkordatoya gitmek zorunda kaldım.

 

Galip Öztürk, liste yaptı ben kulübü lige çıkaran Erkut Tutu yönetiminin hiç değilse bir yıl daha yöneticilik yapmaları gerektiğine inandığımdan tüm çalışmaların başında yer almama rağmen bir gerekçe ile yönetime girmedim. 

 

Ankara’da futbol başkanlığı seçimleri yapıldığı gün Galip Öztürk tüm yönetimi Ankara’ya çağırdı, bir toplantı yaptı. Bu toplantıda yöneticilere İsmail Uyanık’ın alacağına mahsuben federasyona koyduğu 2 milyon dolarlık temliğin ödenmemesini söyledi. Necmi ile ve Metro gurubunda görev yapan emekli Albay Ahmet beyle birlikte İsmail başkandan bu temliği kaldırması için ricada bulunmamızı istedi. 

 

Başkana durumu anlattık. ‘Ben bu temliği kaldıramam’ şeklinde cevap verdi. Bunun üzerine Galip Öztürk ve benim imzam ile TFF’ye Mahmut Özdemir’in başkanlığı döneminde bir yazı yazarak İsmail Uyanık’ın kulüpten alacağı olmadığını dolaysıyla 2 milyon dolarlık temliğin kaldırılmasını talep ettik. Ancak hukuki olarak temlik işlemde olduğundan bu talep ret edildi. Kazım Yılmaz yönetimi de parayı ödeyince Galip Öztürk ve arkadaşları 5-6 yönetici bir günde istifa etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar