SAMSUN'UN CESUR YÜREKLERİ
Reklam
  • Reklam
Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

SAMSUN'UN CESUR YÜREKLERİ

07 Ağustos 2019 - 10:02

Yazımıza akla ziyan bir açıklama ile başlamak istiyorum. 

Bilindiği üzere son olarak İzmir-İstanbul arası mesafeyi 5 saat kısaltan açılış ile ilgili detaylar her gün görsel basında yer almaktadır. 

Yol 89 km. kısaldığına göre 5 saatlik bir zamana nasıl sığdırılıyor?

89 km. mesafe 5 saatte mi alınıyor?

Diğer konulara hiç değinmek istemiyorum. 

Uçak daha ucuz vs.

Dünkü yazımızda tarım sektörünün içinde bulunduğu durumun iç açıcı olmadığı, küresel ısınma etkisi nedeniyle petrol savaşlarının yerini su savaşlarının alacağı, tarım alanlarının yok edilmesi ile de gıda fiyatlarının aşırı artacağı, paranız olsa bile bu ürünlere ulaşabilmenin mümkün olamayacağını ifade etmeye çalıştık.

Samsun bölgesi, ülkemizde ve pek çok ülkede benzerine rastlamayan iki hazineye sahiptir. 

Bu iki hazineye gereken önem verildiğinde bölgenin gıda ihtiyacı karşılanabileceği gibi emsal olacağından diğer bölgelerdeki benzer ovalarda da değerlendirmeler yapılacağı muhakkaktır.

Samsun bölgesindeki iki ovanın nimetlerinden istifade edebilmek için cesur yüreklere ihtiyaç vardır. 

Bugünkü profil ile Samsun bu cesur yüreklere sahiptir.

Bu cesur yürekler her biri kendi sahasında ülke hatta dünya genelinde önemli başarılara imza atmış duayenlerdir.

1-Samsun’un hem yaşça hem de tecrübe olarak ağabey konumunda olan herkesin sevip saydığı Cemal Yeşilyurt’tur. Samsun ekonomisinin canlanması adına yerli otomotiv üretimi için ilk meşaleyi yakan kişidir. Sanayici kimliği zaten sorgulanamaz.

2-Ulusoy Unlu Mamüller firması ile ihracat rekorları kıran babadan zahireci hava korsanının üzerine oturarak yakalanmasını sağlayan yüreğe ve bileğe sahip değerli dostum Samsun sevdalısı Fahrettin Ulusoy.

3-Dünya denizlerine damga vuran, konteynır limanları ile tüm dünyada haklı bir bibliyografiye sahip dünyanın çeşitli ülkelerinde Yılport bayrağını dalgalandıran, Samsunspor’u ipten almak için 100 milyonun altına imzasını atan sözde değil özde Samsunlular Yüksel ve Ali Rıza Yıldırım 

4-Ne yazık ki hukuki sorunlarından dolayı bu kareye şimdilik girememiştir. Ancak tarım konusunda sahip olduğu araziler ve yatırımlar ile dışarda da olsa katkısı olacağını düşünmekteyim.

Bu cesur yüreklerin neler yapabileceğine ilişkin görüşlerimizi bir sonraki yazımıza bırakarak konuyu şimdilik noktalamak istiyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar