• Reklam
SAMULAŞ'IN EKONOMİYE KATKISI
Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

SAMULAŞ'IN EKONOMİYE KATKISI

07 Nisan 2019 - 09:00

Hafif Raylı Sistem projesi gündeme geldiğinde yerel gazetelerimizdeki köşe yazarlarımızın hatta aralarında duayen olarak gördüğümüz pek çok arkadaşımız projenin Samsun için lüks olduğunu buraya harcanacak para ile Samsun’un önceliklerine ağırlık verilmesi gerektiği konusunda görüşlerini beyan etmişler idi. Bu görüşlerin pek çoğu aslında proje karşıtlığı değil Yusuf Ziya Yılmaz karşıtlığı idi.

İstanbul’da yaşadığım için Hafif Raylı Sistemin nimetlerinden yakinen istifade ettiğim için bu projeyi bazı köşe yazarı arkadaşlarımızın oğlumun belediyede çalıştığı için yanlı yazılar yazdığım konusunda aleyhime yazılan yazılara aldırmadan bu projeyi hep destekledim ve yazılarımı bu doğrultuda yazmayı sürdürdüm.

Nitekim proje tamamlanıp hizmete girdiğinde kentteki taşıma sorununa şahit olan taraflı tarafsız herkes projenin kesinlikle elzem olduğuna kanaat getirerek. Tekkeköy’den OMÜ ye kadar uzanan güzergahın Bafra ve Çarşambaya kadar uzatılması talep edilir hale gelmiştir.

Kurumun başında ise dünyadaki gelişmeleri ve yenilikleri yerinde takip eden Makine Mühendisleri Odası Başkanı Kadir Gürkan trenlerin bazı parçalarını (22 ad.) kendi bünyelerinde Samsunda ürettiklerini otomasyon sistemini de yine kurum kaynakları ile oluşturduklarını kurumun milli bir duruşla Samsun ekonomisine de bir şekilde katkısını sürdüreceğini ifade etmektedir.

Liyakata önem verildiğinde hizmetler yerini bulmaktadır.  Bu kurumumuz daha doğrusu Samsun Mak. Mühendisi Kadir Gürkan’ın yönetiminde sevk ve idare edildiği için şanslıdır. 

Çünkü kent ekonomisine sağladığı taşımacılık konforu ile sağladığı istihdam ile direkt katkısı vardır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar