STADYUM ÖLÜ YATIRIM OLDU
Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

STADYUM ÖLÜ YATIRIM OLDU

17 Haziran 2019 - 09:34

33.919 seyirci kapasitesi ile Türkiye’nin sözde en önemli stadyumlardan birine sahibiz.

Stadyum teknolojik anlamda akıllı bir yapıya sahip ancak proje aşamasında ortak akıl üretilemediğinden bir o kadarda akıldan yoksun bir şekilde yerinin yanlış tespit edilmesi nedeniyle adeta ölü yatırımdır. 

Avrupa kupalarının kentimizde oynanması için girişimlerde bulunulmasına rağmen Samsun’da bırakın A düzeyde mili takımlar mücadelesi genç takımlar kategorisinde dahi maç almamız mümkün değildir. 

Çünkü stadyum kentin en kirli bölgesine inşa edilmiştir. Çevreci kuruluşların görüşü alınmadan % 65”lik oy oranını muhafaza etmek adına alelacele seçime yetiştirilmek amacı ile kentin ihtiyacına göre değil tamamen siyasi ranta yönelik bir yatırım olmuştur

UEFA 2020 normlarına göre inşa edildiği iddia edilen ve “Yılın Stadyumu” yarışmasına aday olarak gösterilen stadyumun sağlık koşullarından uzak hatta insan sağlığına zararlı bir bölgede yapılması kente bir katma değer yaratmadığı gibi 28,5 milyon dolarlık yatırım heba edilmiştir.

Bu noktada stadyumun yapımında etkin olan dönemin siyasilerine sormak gerekir. Tekrar aday olabilmek adına genel başkanınızın gözüne girmek için harcanan paraların bir işe yaradığını düşünüyor musunuz? 

Mitinglerde ballandıra ballandıra spor kentimize büyük bir eser kazandırdık,‘Artık Avrupa’daki tüm maçlara hatta Şampiyonlar Ligi maçlarına da talip olacağız’ gibi büyük laflarınız neden askıda kaldı. 

Çünkü siz sadece milletvekili değil aynı zamanda çok iyi çevreci bilim adamı en doğrusunu sadece siz düşünebilen üstün zeka ve ileri görüşe sahip kişilersiniz. 

Sizin görüşlerinizin karşısında olanlar muhaliflerdir. 

Haset duygular nedeniyle sizleri eleştiriyorlardır.

Kentin en önemli spor markası başkanı İsmail Uyanık stadyum için yanlış yer olduğu konusunda görüş bildirmiş çevreci kuruluş temsilcileri adeta yalvarmış ancak sizler en iyi bilenler olduğunuz için hiç kimsenin görüş ve düşüncelerine itibar etmediğiniz için 28,5 milyonluk yatırım çöpe gitmiştir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar