TAKDİR-İ İLAHİ
Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

TAKDİR-İ İLAHİ

26 Haziran 2019 - 09:16

23 Haziran İstanbul seçimlerini kazanabilmek için iktidar kanadı her yolu mübah olarak görmüş hatta muhalefet adayını PKK ile işbirliği içinde olduğunu iddia etmiş ve anlaşılmaz bir biçimde Pontus’lu olarak bir yakıştırmanın bedelini yaklaşık 807,000 farkla ödemiştir. 

Bundan sonrası için verilecek mesajlar malumdur.

“Seçmenin mesajını aldık eksiklerimizi tespit ederek yolumuza devam edeceğiz” Nitekim Cumhurbaşkanı son grup toplantısında aynı kelimeleri sarf etmiştir.

Tespit doğru yapılamadığında mutfaktaki yangın önlenemediğinde üreten bir ülke haline gelemediğimizde alınacak tedbir söylemleri askıda kalacaktır. 

Türkiye üretememektedir. Duble yollar köprüler en büyük havaalanına sahip olmak işçinin memurun ve emeklinin problemlerine merhem olmamaktadır. 

Son 6 aylık süre içinde ekonomimiz yaklaşık % 6 oranında küçülmüştür. Kamu harcamalarında bir türlü frene basılmamakta ve her gün yeni bir borçlanma kalemi bilançolarda yer almaktadır.

Bölgemizi yakından ilgilendiren tütün ekim alanları daraltılmış ve Amerikan firmalarının inisiyatifine terk edilmiş ardından fındık sökümü sözde tarımsal reform adı altında teşvik edilerek pazar İtalyanlara sunulmuş tarımsal alanlar Terme örneğinde olduğu gibi alt yapı çalışmaları eksikliği nedeniyle yüzlerce dekar arazi sular altında kalmıştır. Bu tür felaketler takdir-i ilahi edebiyatı ile geçiştirilemez.

Bu düşünce tarzı sadece yönetmekten aciz iş bilmez yöneticilerin sığındığı limanlardır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar