TAKIMIN MOTİVASYONUNU BOZMAYALIM
Reklam
Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

TAKIMIN MOTİVASYONUNU BOZMAYALIM

17 Ekim 2019 - 10:00

 

Yılport Samsunspor, oynadığı futbolu transferin son günlerinde yapılan Gökhan Aslan’a verilen astronomik transfer ücretini, bugüne kadar hak edecek bir futbol ortaya koymadığını, teknik kadronun oyuna müdahalesini ve kadro tercihini taraftar olarak tribünde yer alan 10 bin seyircinin 10 bin ayrı fikri vardır. 

 

Bu fikirler her ortamda tartışılır. Ancak karar mekanizması teknik kadrodur. Kulübün bir yönetim kadrosu ve başkanı vardır. Teknik kadro konusunda karar veren aksaklıkları çözmesi gereken yönetim kurulunun görevlerine müdahale edildiğinde veya kendi doğrularınızda direttiğinizde başarı şansı yoktur. 

 

Aksine yapılan dedikodular ile takımın havasını bozar ve konsantrasyonlarının kaybolmasına neden olursunuz. 

 

Futbolcuların cephesinden bakıldığında hangi futbolcu takımının şampiyon olmasını istemez. Sahada kapasitelerince kabiliyetlerini sergilerler. Önemli olan takım olmayı becerebilmektir. 

 

Milli takım gerçeği ortadadır. Takım olunduğunda dünya şampiyonundan kendi sahasında puan alır dönersiniz. 

 

Hatırlanacağı üzere geçen yıllar içinde milli takımda verilen, verilmeyen primler tartışılmakta idi. Ancak takımın patronunun çizdiği profil takıma bir ruh kazandırmış ve birliği sağlamıştır. Sonuç ise ortadadır.

 

Samsunspor’da da öncelikle kentteki futbol adamları birbirlerinin kuyusunu kazmak veya çamur atmak yerine bir araya gelmeli ve Samsunspor’a nasıl katkıda bulunabileceklerinin planlarını yapmalıdırlar. Aksi taktirde kentin kafelerindeki masalarda okey taşı ile oynamaktan kurtulabilmeleri mümkün değildir. 

 

Bilinen isimlerin bazıları kulüpte görevlidirler. Görevde olan kişileri, dışarda kalan teknik adam gibi yerlerde kendileri yer almadığı için dedikodu üretirler. Kendilerince o göreve kendileri layıktır. Ancak o görevlerde yer alabilmek için gerekli bilgi ve becerilerini artırabilmek adına kendilerine yatırım yapmazlar. Eğitim ve kurslara iştirak etmezler.

 

Manisa transferde iyi bir strateji izlemiş takımdaki eksik mevkiler için transfer politikaları tespit etmiş ve nokta atışı yapmışlardır. Oynanması gereken 25 maç vardır. Köprünün altından çok sular akacaktır. Bugünden takımın ve kentin motivasyonunu bozabilecek tutum ve davranışlardan vazgeçilmelidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar