TÜRK MİLLETİNİN FERASETİ
Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

TÜRK MİLLETİNİN FERASETİ

25 Haziran 2019 - 08:59

Nihayet İstanbul sesçimleri sonuçlandı ve ülke tekrar ana gündemlerine dönüş yaptı. Sabah oy kullanmaya gittiğimde okulun içinde seçmenler alenen İmamoğlu”nun sloganını yüksek sesle birbirlerine söylediğinde eşime en az “200.000 fark olur” dedim. Ancak  bunun 4 katı farkı kimse tahmin edemezdi.Milli irade yönünde Türk halkı muhteşem bir ders vermiş oldu. 

Türk milletinin değerleri ile oynadığınızda karşılığı mutlaka demokrasi çerçevesinde alınacağı bir kez daha teyit edilmiş oldu.Seçime 2 gün kala bebek katili ile irtibata geçilmesi çöküş sürecini bize göre hızlandırmış ve farkın açılmasına neden olmuştur.Karşı tarafı teröristlerle işbirliği için suçlarken siz liderle devlet kanalı ile irtibat kurar iseniz bu son kaçınılmazdı.Türk milleti bir kez daha ferasetini göstermiştir. Bu ferasetten herkes üzerine düşeni almalıdır.

Ülke gündemi gerçekten yoğundur. Seçimi kazanmak adına üretilen beka değilde Asıl beka meselesi ana gündemi oluşturmaktadır. S 400 almamızı istemeyen ABD nin müttefiklik ruhuna aykırı olarak ekonomik yaptırım ile tehdit etmesi F 35 ler ile ilgili pilotlarımızın eğitimlerinin durdurulması Akdeniz Bölgesindeki sondaj gemilerimize yönelik tehditler. Yunanistan”ın dahi ABD ye güvenerek bize kafa  tutması,memur işçi ve emeklilere yüksek oranda zam yapılmaması için devlet istatistik kurumları rakamlarının makyajlanması mülteci sorununun dışında en önemli handikaplarımızı teşkil etmektedir.

Biz S 400 ler ile kendi güvenliğimizi sağlamak durumundayız. Çünkü ateş  çemberi ile sarmalanmış bir stratejik dezavantajımız söz konusudur. ABD “hayır sen kendini koruyamazsın bu güvenlik durumunu oluşturamazsın” diyerek baskı yaratmaktadır. S 400 ler bilindiği üzere dış tehlikelere kilitlendiği anda saldırıcı güç tamamen kör ve sağır olmaktadır. ABD bunu istemediğine göre Türkiye hakkında rahmani düşüncelere sahip olduğu söylenemez.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar