VİP KRİZİ DEĞİL MUTFAK KRİZİ ÖNEMLİ
Reklam
Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

VİP KRİZİ DEĞİL MUTFAK KRİZİ ÖNEMLİ

22 Haziran 2019 - 10:21

Bir emekli vatandaş olarak sabah elime gazeteyi elime aldığımda bugün Ordu VİP kapısından girenlerin listesini incelerim.

8 yıl atanamayan gelinim 8 yıl sonra atandığı Şırnak Silopi ilçesinde işsiz oğlumun 3 aylık torunumu yalnız bırakmamak için eşinin yanında olma zorunluluğunu düşünmek yerine S 400 konusunu düşünürüm. Emekli maaşıma Temmuz ayında ne kadar zam alacağımı düşünmek yerine Yıldırım ve İmaomoğlu arasındaki düello hakkında ahkam keserim.

Manavgat ve Adana’da kilogramı 20 kuruş olan karpuz markette 3-4 TL’ye satılırken bu yıl fındık fiyatının akibeti elbette tüm bölgemizin ortak beklentisidir.

Ancak şu andatüm ülke bu sorunlara değil İstanbul seçimlerine endekslenmiştir.

Pazartesi günü sonuç belli olunca bu kez kaybeden taraf siyasi manevralara başlayacak kaybettiği prestiji yeniden kazanabilmek için ülkeyi yine arzu edilmeyen tabloya sürükleyecektir. 

31 Mart öncesi her gün gündemdeki yerini koruyan “Beka” konusu tamamen rafa kaldırılmıştır. Oysa ABD her zamanki küstah tavrını sürdürmekte sokak ağzı ile tehditler savurmaktadır. Bu tehditlere ancak 12 gün sonra “ama biz müttefikiz. Yaptığınız bu ruha uymuyor” tarzında” ödlek bir cevabı ancak gönderebiliyoruz.

Çünkü adamların elinde Halkbank davası Zarrab gibi en önemlisi Fetö gibi kozları var. 

Kendimizi şu silahlar ile koruyacağız diyemiyoruz. 

Onlar “hayır bizim onayladığımız silahları alabilirsiniz”  aksi taktirde Akdenizde olacaklardan sorumlu değiliz” diyerek aba altından sopa gösteriyorlar. Uluslararası kredi kuruluşları zaten ebedi düşmanımız. Türk ekonomisindeki parlak gelişmeyi görmezlikten geliyorlar sürekli not indiriyorlar.

Samsun’da Amerikalılara ait radarın sökülerek Sinop’a taşınmasının nedeni o dönemde Amerika askerlerinin bayrağımızı yırtmasıdır. Bugün aynı anlayışın İncirlik üssünü kapatma iradesi gösterilemiyor ise arkasında başka nedenler aramak gerekir.

Bu masallar ile ancak günü kurtarabiliriz. Ekonomi her geçen gün çıkmaza girmektedir. Sunni gündemler yaratarak insanları diziler ile hayal alemine sürüklemenin mantığı yoktur. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar