YILDIRIM UYANIK BİRLİKTELİĞİ ŞANSTIR
Reklam
  • Reklam
Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

YILDIRIM UYANIK BİRLİKTELİĞİ ŞANSTIR

20 Mayıs 2019 - 09:21

Yüksel Yıldırım’ın ticari platformlardaki öngörüleri ile dünyanın çeşitli ülkelerinde yaptığı yatırımlar, dev bir holding yaratması ve benim sadece Samsunspor sevdası adına zaman zaman kendi bakış açıma göre davranışlar nedeniyle Samsun’da en çok eleştiren kişi olarak her ikisini de kişisel hesaplardan uzak sadece Samsunluluk ruhu ve aşkı ile maddi imkanlarını bilgilerini Samsunspor’un hizmetine sunarak kentin en büyük markasına sahip çıkmalarını takdir etmek gerekir. İsmail başkanın sağlık sorunlarını dahi erteleyerek sürekli stres yaşamasının izahı nasıl ifade edilebilir.

Evet bu sezon hedefe ulaşılamamıştır. Bana göre başkanın 5 yıllık planlama süresini uzatması 10 yıla yayması gerekir. Reçete kesinlikle alt yapıya yatırım yapmaktır. Trabzonspor örnektir. 

Alt yapıdan yetiştirdiği futbolculara biçilen değer bugün 50 milyon Euro civarındadır. Benim eleştirdiğim futbolcularda ruh meselesi futbol anlayışında geçerli bir bakış açısıdır. 

Profesyonel olarak hayatını idame ettiren futbolcular çeşitli takımlardan aidiyet duygusundan uzak bir profilde futbolunu oynar. Parasını almadığında performans düşer. Trabzonlu futbolcular sadece 5 ay maaşlarını alabilmişler ama Trabzonlu futbolcuların fazla olması kenetlenmesi ile bu sorunlar gündeme gelmemiştir.

Hedefleri elbette başarılı olarak daha iyi imkanlar ile transfer yapmaktır. Samsunluluk ruhu için kendi çocuklarınızın kadroda yer alması gerekir.  Bu nedenle planlama 5 yıllık değil 10 yıllık bir planlama ile start verilmelidir.

Scout ekibi de önemlidir. Ahde vefa ayrı konudur. İşsiz eski futbolcularımıza iş kapısı açmak destek olmak erdemdir. 

Ancak İyi futbolcu olmak iyi bir futbol öngörüsüne sahip olmak değildir.  Samsunlu teknik adam ve scout ekiplerimizin İlhan Mansız ve Serhat Akın gibi futbolcuları ilk keşfeden kişiler olduğu gerçeği unutulmalıdır. 

Alt yapı oluşturulduğunda zaten tüm eski futbolcularımız bir yerlerde görev alacak Samsunspor’a katkıda bulunacaklardır.

Yüksel Yıldırım ve İsmail Uyanık birlikteliği şansını ortadan kaldıracak fiil ve eylemler sadece zarar verir. Kimse milyonları kendisi eleştirilsin diye yatırmaz. Mutfak farklıdır. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar