Yemek sektörü kademeli açılış bekliyor
Reklam
  • Reklam

Yemek sektörü kademeli açılış bekliyor

Restoran ve lokantalar perşembe günü gerçekleşecek Bilim Kurulu Toplantısı’ndan çıkacak kararı bekliyor. Samsun Lokantacılar Tatlıcılar ve Pastacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Balcı, haziran ayı için kademeli açılış kararına hazırlandıklarını söyledi

27 Mayıs 2020 - 15:52

Samsun Lokantacılar Tatlıcılar ve Pastacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Balcı, perşembe günü yapılacak Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında ülkedeki lokanta ve restoranlarla ilgili bir karar beklediklerini söyledi. Balcı, lokantaların haziran ayı içerisinde kademeli olarak açılmayı beklediklerini ifade etti.

ESNAF TOPLANTI SONRASINI BEKLİYOR

Lokanta ve restoranlarla ilgili turizm sezonunun da açılmaya başlamasıyla farklı birçok haber ve aslı olmayan bilgi dolaştığını ifade eden İsmail Balcı, “Resmi olmayan hiçbir açıklamanın hükmü yoktur. Lokanta ve restoranlarımızla ilgili henüz bir düzenleme yapılmamıştır, yoktur. Bu bakımdan esnafımız, işletmecimiz resmi kaynaklardan gelen açıklamaları takip etmelidir. Sağlık Bakanlığı’mız lokanta ve restoranlarla ilgili bir genelge içeriği hazırladı. Bilim Kurulu’nun bu hafta gerçekleştireceği toplantıda, masada bizlerle ilgili bir dosya olmasını bekliyoruz. Cumhurbaşkanımız toplantı sonrası bizimle ilgili duyuru yapacaktır” diye konuştu.

‘PLASTİK SUNUM YAPILACAK’

İsmail Balcı, “Beklentimiz, kademeli ve önlemli bir şekilde hizmet vermeye açılmak olacak. Mesafeli olarak hizmete başlamayı bekliyoruz. İlk etapta hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyarak işletmelerimizi açmamıza ve hizmetimizi belki tek kullanımlık çatal, bıçak, kaşık ve tabak eşliğinde sunmamıza yönelik bir karar çıkacak diye düşünüyoruz. Haziran ayı içerisinde bu düzenlemenin hayata geçirileceğini tahmin ediyoruz” diye konuştu.

‘BİRAZ DAHA SABIR BEKLİYORUZ’

Esnafa seslenen Başkan İsmail Balcı, şöyle devam etti: “Zor günler geçiriyoruz. Birlik olmamız gerekiyor. Çoğu gitti, azı kaldı diyebiliriz. Bu günler geride kalacak. Esnafımızdan, işletmecilerimizden biraz daha sabır bekliyoruz. Önümüzdeki dönemde, bu sorunları elbirliği ile aşacağız.”

 

Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Santral değil, katliam projesi
Santral değil, katliam projesi
Canım Dayım filmi ekibi Kaffa Kaffe Marina'da kafa dağıttı
Canım Dayım filmi ekibi Kaffa Kaffe Marina'da kafa dağıttı