‘Yeni doğacak çocuğumu görememekten çok korktum’
Reklam

‘Yeni doğacak çocuğumu görememekten çok korktum’

Samsun Sağlık Müdürlüğüne bağlı Gazi Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisinde çalışırken yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan sağlık memuru Ali Arslan'ın hastalık süresince en büyük korkusu, dünyaya yeni gelecek çocuğunu görememek oldu

14 Temmuz 2020 - 10:41

Hastanenin yoğun bakım servisinde koronavirüse yakalanan hastalarını iyileştirmek için gece gündüz çalışan evli ve 2 çocuk babası Ali Arslan'a entübe bir hastadan virüs bulaştı. Çalıştığı hastanenin acil servisine 17 Mayıs'ta yüksek ateş şikayeti ile başvuran Arslan, koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine Kovid-19 servisinde tedavi altına alındı. Bir süre hastanede tedavi gören, daha sonra evine dönen Arslan, hamile eşine virüs bulaşmaması için kendini bir odada karantinaya aldı. Hastalık süresince en fazla dünyaya yeni gelecek bebeğini görememekten korkan Arslan, koronavirüsü yendikten bir gün sonra baba oldu. Hem hastalığı atlatmanın hem de çocuğunun dünyaya gelmesinin sevincini yaşayan Arslan, diğer Kovid-19 hastalarına umut olması için immün plazma bağışında bulundu. Arslan, belirtiler üzerine başvurduğu hastanede çekilen akciğer filminden buzlu cam görüntüsü alınması üzerine yatarak tedavisine başlandığını söyledi.

‘BEBEĞİME SARILMAK İSTİYORUM’

İyileştikten sonra tekrar hastanedeki görevine döndüğünü belirten Arslan, "Bebeğim dünyaya geleli 17 gün oldu ama Kovid-19 bulaşmaması için bir kez bile olsun koklayarak öpemedim. Ona ve eşime Kovid-19 bulaşmaması için evde izolasyonu uyguluyoruz. Bu süreç geçtikten sonra bebeğime doya doya sarılıp öpmek istiyorum" diye konuştu.

AA

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altyapıya Brezilyalı antrenör
Altyapıya Brezilyalı antrenör
‘Övgüyle bahsedecekler’
‘Övgüyle bahsedecekler’