YENİ KULÜPTEN İLK TURNUVA
Reklam
  • Reklam

YENİ KULÜPTEN İLK TURNUVA

19 Mayıs Samsun Golf Kulübü, tescillendikten bir gün sonra ilk turnuvasını gerçekleştirdi. Turnuva şampiyonluğuna İnci Görgülü ulaşırken, Gross Kupası’nın sahibi ise Ertuğ Yaşar oldu

05 Aralık 2019 - 13:37

ÖDÜLLER GALA YEMEĞİNDE VERİLDİ

19 Mayıs Samsun Golf Kulübü kurulalı çok kısa bir süre olmasın rağmen ilk turnuvasını gerçekleştirdi. İki ay önce kurulan kulüp, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından tescillendikten bir gün sonra golf kulüplerinin kendi sporcuları arasında geleneksel olarak her yıl düzenledikleri turnuvayı düzenlendi. Samsun Golf Sahası’nda düzenlenen turnuvada şampiyonluğa İnci Görgülü ulaştı. Gross Kupası’nı ise Ertuğ Yaşar elde etti. Turnuva sonunda düzenlenen gala yemeğinde, şampiyon olan sporculara ödülleri verildi. 

İKİ AY ÖNCE KURULDU

Kulüp Başkanı Kadir Koçak, “Bilindiği gibi Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen ve 2016  yılında açılışı yapılan  Samsun Golf Sahası’nda kulüp olarak belediyeye ait Anakentspor Kulübü golf branşı faaliyetlerini sürdürüyordu. Ancak, sahanın bakım ve işletmesi belediye tarafından tamamen Türkiye Golf Federasyonu’na geçince golf sporu alanında eğitim ve spor faaliyetlerini sürdürmek, golf sporunu Samsun'da geliştirmek, sevdirmek ve yaymak amacıyla 19 Mayıs Samsun golf kulübünü kurduk” dedi.

‘KEYİFLİ BİR TURNUVA OLDU’

Kulübü iki ay önce kurduklarını söyleyen Başkan Koçak, “Şehrinizin önemli siyaset, iş adamı, bürokratları yanında her kesiminden vatandaşımız tarafından ilgi görmeye başladı. Kulübümüzün Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce tescili yapıldıktan bir gün sonra ilk kulüp turnuvasını gerçekleştirdik. Çok keyifli bir turnuvadan sonra akşam golf kulübünde ödül töreni ve gala yemeği programı yaptık. Çok güzel bir havada keyifli bir turnuva oldu. Turnuva şampiyonu kulübümüz oyuncusu İnci Görgülü oldu kendisini kutluyorum” diye konuştu.

KOÇAK TEŞEKKÜR ETTİ

Koçak konuşmasını şöyle tamamladı: “Turnuvaya katılım sağlayan golfçülerimize, turnuvanın istenilen kalitede gerçekleşmesini sağlayan turnuva komitemize, hocalarımıza, sahanın hazırlanmasında emeği gecen saha görevlilerine teşekkür ediyorum. Ayrıca, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen golf sahamızda bu güne kadar TGF İşbirliği ile yüzlerce çocuğumuz ve yetişkin golfle tanıştı. Bu imkanı sağlayan tüm yöneticilerimize ve Türkiye Golf Federasyonu yönetim kuruluna teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Mustafa ATASEVEN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YEPAŞ daha güvenli
YEPAŞ daha güvenli
Başhekimden bilgi aldılar
Başhekimden bilgi aldılar