Reklamı Geç
Reklam
  • Reklam
Yeniden diriliş dönemi başladı
Reklam

Yeniden diriliş dönemi başladı

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, “Türkiye tarihi güne şahit oldu. Yeniden dirilişin büyük adımları atıldı. Cumhuriyetimiz yeni bir yönetim anlayışı ile yeniden şahlanacak” dedi

11 Temmuz 2018 - 10:32

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne tam geçişin ilk Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin etmesiyle sağlandığını hatırlatarak, "Hepimiz yemin merasimi ve külliyedeki törene yani tarihi güne tanıklık ettik. Yeniden dirilişin büyük adımları sisteme tam geçişle atılmış oldu” dedi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne tam geçiş ve yeni kabineyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk devlet başkanı olarak göreve başlamasının ülke olarak büyük gurunu yaşadıklarını kaydetti. Yeni sisteme geçişle 2023, 2053, 2071 hedeflerine Türkiye'nin daha hızlı koşacağını ifade eden Yılmaz, eski sistemin Türkiye'de siyasi, sosyal ve ekonomik kaoslar açması nedeniyle büyük bedeller ödettiğini, yeni sistemle tüm engellerin ortadan kalkacağını yasama, yürütme, yargının tüm devlet kademelerinin uyum içerisinde asli görevleriyle çalışacağına dikkat çekti.

TÜRKİYE ŞAHLANACAK

Türkiye'nin gelecek için vakit kaybedecek bir dakikasının dahi olmadığını ifade eden Yılmaz, "Cumhuriyetimiz yeni bir yönetim anlayışı ile yeniden şahlanacak. Sayın Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde var gücümüzle gece gündüz demeden halkımıza hizmet edeceğiz. Milletimizin Devlet Başkanımıza, AK Parti'ye duyduğu güveni sarsmadan verdiği yetkiyi yerinde doğru bir şekilde kullanarak ülkemizin kalkınması, huzurumuz, birliğimiz, geleceğimiz kardeşliğimiz için çalışacağız. TBMM'deki yemin töreninde Cumhurbaşkanlığı külliyesindeki o büyük güne, gurur anına tanık olduk. Türkiye'yi güzel günler bekliyor. Yeniden dirilişin büyük adımları atıldı" diye konuştu.

GELECEKTEN HEPİMİZ UMUTLUYUZ 

"Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” vurgusunun daha da güçleneceğini kaydeden Yılmaz, "Bizden sondaki  nesillere daha güzel, daha güçlü, her alanda sağlam temelleri olan büyük bir ülke bırakmak için yeni bir sürece girildi. 81 milyon olarak el ele vererek ötekileştirmeleri bir kenara bırakarak, sen ben tartışmalarına girmeden ülkemiz, bayrağımız milletimiz için büyük hedeflere koşacağız. Çok çalışma, hizmet etme dönemi başladı. Hak, adalet, demokrasi, temel hak ve hürriyetler, ekonomi aklınıza gelen hem kavramın bu yenide dönemde daha da güçleneceğine inanıyoruz. Gelecekten hepimiz umutluyuz, gelecek için hepimiz çalışacağız." şeklinde konuştu.

GÜÇLÜ BİR KABİNE İLE YOLA DEVAM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kabinesini de açıkladığını anımsatan Yılmaz, açıklamasına şöyle devam etti; "Güçlü bir sisteme geçişle güçlü bir kabine ve çalışma ekibi göreve başladı. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hepsi alanında uzman Cumhurbaşkanı yardımcımız, bakanlarımızın büyük başarılara imza atacaklarına inanıyorum.  Yeni kabinenin, yeni sistemin ülkemize milletimize hayırlar getirmeni temenni ediyorum."

Yılmaz, Türkiye'nin büyük atılımlara kaldığı yerden devam edeceğini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘Türkiye örnek  olacak bir kulübüz’
‘Türkiye örnek olacak bir kulübüz’
Samsun'da uyuşturucu ticaretine gözaltı
Samsun'da uyuşturucu ticaretine gözaltı