Yorgancıyı 90 bin lira dolandırdılar
Reklam
  • Reklam

Yorgancıyı 90 bin lira dolandırdılar

Bafra’da yorgancılık yapan Salim Öner, 90 bin lira dolandırıldığını iddia etti. Yaşadıkları olayın tüm ailesini etkilediğini belirten Yorgancı Öner, perişan olduklarını ifade etti

25 Eylül 2021 - 15:59

Samsun’un Bafra ilçesinde yorgancılık yapan Salim Öner, yeğeni ile birlikte her ay yüzde 30 kazanacaklarını iddia eden Smart Trade Coine adlı şirket tarafından 90 bin lira dolandırıldığını iddia etti. Salim Öner yaşadıklarını şöyle anlattı: “45 yıldır yorgancılık mesleğini yapıyorum. 2021’in nisan aylarında yanıma birisi geldi. Bana ‘kripto yapar mısın?’ dedi. Ben de ‘yapmak istemiyorum, zaten zor geçiniyoruz’ dedim. 90 bin lira kadar biriktirdiğim para vardı. Smart Trade Coine bir yazılıma parayı o kişinin telefonu ile yatırdık. Parayı aktardıktan sonra kripto paralar düşmeye başlayınca paramı geri çekmedim. ‘Biraz yükselsin de öyle çekerim’ dedim. Birkaç ay sonra ‘parayı aktardığımız şirkete bende bakayım, bu kadar kar olur mu?’ dedim. Benim evde internet hızlı ‘orada bakalım’ dedi. Sonra dükkana çağırdım. Dükkana geldiğinde bana ben sana söyleyecektim ama sen üzülme diye demedim dedi. Haziranın 5’inde Smart Trade Coine denilen yazılımdan yüzde 95 zarar gösterip, paranın yüzde 95’i çekildi. Şirket de kasımda ödeyeceğiz diye mesaj gönderdi.

 

‘PERİŞAN OLDUK’

Bizim paralarımız gidince beni bu sisteme sokan kişiye beraber savcılığa gidelim dedim. Oda yok kasımda ödenmezse ben öyle geleceğim dedi. Sonra kendisi dava açmaya gelmedi, bir ay önce ben gittim savcılığa dilekçemi verdim. Türkiye’nin çeşitli yerlerinde de mahkemeye verenler oldu. Çok sayıda Telegram grupları var, her gün o gruplara bakıyorum, param ödenir mi, iyi bir haber var mı diye. Beni bu sisteme sokan kişi yeğenime bu para ne olacak deyince, kasımı bekle beni rahatsız etme dedi. Ben de bu işte beraber olalım dedim. Şimdi kasımı bekliyoruz, bir belirsizlik olduğu için 3 defa savcılığa gittim. Dosyalara ekleyeceğim şeyler vardı, onları dosyalara ekledim. Böyle bir olaya karışınca işimi de doğru düzgün yapamıyorum, ailemi de etkiledi perişan olduk” diye konuştu.

 

Ebubekir YILMAZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hedef ilk yarının son 5 maçını kazanmak
Hedef ilk yarının son 5 maçını kazanmak
Salıpazarı’na doğal gaz müjdesi!
Salıpazarı’na doğal gaz müjdesi!