• Reklam
4 milyon lira kar edildi 

4 milyon lira kar edildi 

Terme Belediyesi, kendi bünyesinde kurduğu Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne yaptığı yatırımlarla daha temiz bir Terme için çalışırken, bu alanda hizmet alımı yapmayarak da iki yılda belediye bütçesine 4 milyon lira tasarruf sağlamış oldu Türkiye’de belediyelerin neredeyse tamamı temizlik işlerini hizmet alımı şeklinde yapıyor.

14 Kasım 2017 - 11:34

Terme Belediyesi, kendi bünyesinde kurduğu Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne yaptığı yatırımlarla daha temiz bir Terme için çalışırken, bu alanda hizmet alımı yapmayarak da iki yılda belediye bütçesine 4 milyon lira tasarruf sağlamış oldu
Türkiye’de belediyelerin neredeyse tamamı temizlik işlerini hizmet alımı şeklinde yapıyor.

Samsun’un Terme Belediyesi ise belediye bünyesinde kurduğu Temizlik İşleri Müdürlüğü ile bu işi kendi imkanları ile yapıyor. Belediye Başkanı Şenol Kul, kendi ekibi ile gerçekleştirdikleri temizlik işleri sayesinde iki yılda 4 milyon liranın belediyede kalarak başka hizmetler için kullanıldığını söyledi. Terme Belediyesi tarafından belediye temizlik işlerinin daha verimli gerçekleşmesi amacıyla modern temizlik işleri şantiyesi kuruldu. İlçenin Çay Mahallesi sınırları içerisinde 5 bin metrekare alan üzerinde kurulan Temizlik İşleri Şantiyesi’nde 21 araç ve 70 personel ile hizmet veriliyor. Belediye bu hizmet kalitesini daha da arttırmak amacı ile 5 adet aracı daha filosuna dahil edecek.

3,5 MİLYONLUK DEV YATIRIM

Başkan Şenol Kul, Terme halkına verdikleri sözleri yerine getireceklerini söylerken, “2014 yılından itibaren Temizlik İşleri Şantiyesi’ne, araç ve ekipman desteği olmak üzere 3,5 milyon liralık yatırım yaptık. Bunların içerisinde modern çöp toplama araçları, konteynır yıkama aracı, vakumlu süpürge, yol süpürgeleri, kamyon, traktör vb. yer alıyor. İnşallah yaşanabilir bir Terme için hem halkımız hem de bizler üzerimize düşen görevi yapacağız. Temizlik konusu başta olmak üzere her konuda vatandaşımızın desteği bizim için çok önemli. Biz Terme halkı ile belediyeyi birlikte yöneteceğimizi söyledik. Halkımızın isteği dışında hiçbir şey yapmayacağız” dedi. 

TERME’DE BÜYÜK DEĞİŞİM YAŞANIYOR

İki yıldır temizlik hizmetlerinin hizmet alımını yapılmayarak, belediyenin kendi kaynakları ile yapıldığını ifade eden Başkan Şenol Kul, Terme Belediyesi olarak amaçlarının, bu ilçede yaşayan herkese kolay ve modern bir yaşam sunmak olduğunu söyledi. Terme’de büyük değişim yaşandığını ifade eden Şenol Kul, “Bu değişimi çevre ve temizlikte de gösteriyoruz. İlçenin güzelliği temizliğinden belli olur. Bizler daha temiz, sağlıklı ve güzel bir Terme için çalışıyoruz. Araç ve ekipmanlara takviye araç ve ekipman eklendi. Temizlik araçlarımız merkezi caddelerimize günde 4-5 sefer yapıyor ve günlük 60-70 ton arası çöp topluyor” dedi.

Hava Aydın BARUTÇU

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Protokol üyeleri öğrenci  ve velilerle kitap okudu
Protokol üyeleri öğrenci ve velilerle kitap okudu
Samsun sanat ile buluşacak
Samsun sanat ile buluşacak