Samsun'da Çarşamba Belediye Meclisi toplantıları sonrasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Yeniden Refah Partisi (YRP) Çarşamba İlçe Başkanlarının ifadelerine karşı AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Ersin Sandıkcı, basına ve kamuoyuna önemli açıklamalarda bulundu. Sandıkcı, CHP ve YRP İlçe Başkanlarının AK Parti ve Meclis Grubu aleyhine yaptığı açıklamaları maksatlı ve çarpıtılmış olarak nitelendirerek, bu ifadeleri şiddetle reddettiklerini belirtti.
AK PARTİ, "YENİDEN REFAH PARTİSİ ERBAKAN'IN MİRASINI YİYOR"
Sandıkcı, AK Parti’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile arasında derin bir gönül bağı bulunduğunu ve Çarşambalıların da her zaman AK Parti’ye büyük sevgi ve destek gösterdiğini vurguladı. YRP İlçe Başkanı’na yönelik eleştirilerde bulunan Sandıkcı, sadece merhum Necmettin Erbakan’ın siyasi mirasını tüketmekle millet-ümmet davası güdülemeyeceğini ifade etti. AK Parti’nin, Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşlarının dünya mazlumları için iç ve dış tüm şer güçlerle mücadele ettiğini söyledi.
"ÖNCE AHLAK İLKESİNE AYKIRI HAREKET ETTİLER"
YRP İlçe Başkanı’nın ‘önce ahlak ve maneviyat’ söylemi üzerinden siyaset yapmasını eleştiren Sandıkcı, yerel seçimlerde adayların belirlenmesinde AK Parti kadrolarına göz dikildiğini ve bu durumu ‘önce ahlak’ ilkesine aykırı bulduklarını ifade etti. Sandıkcı, YRP İlçe Başkanı’nın “Anti-Dündar AKP Meclis Üyeleri” ifadesini ‘siyasi ahlak özürlü’ olarak nitelendirerek, bu ifadeyi reddettiklerini belirtti. Ayrıca, “Anti-Erdoğancılar” ifadesinin Türk siyasetinde tüm şer unsurlarının içinde yer aldığı patolojik bir hale geldiğini ve bu kişilere Yüce Milletin itibar etmediğini vurguladı.
"CHP, ANORMAL SİYASETE BAŞVURDU"
CHP İlçe Başkanının bağımsız belediye başkanına destek verme çabasını eleştiren Sandıkcı, CHP’nin Çarşamba’da ‘anormal siyasete’ başvurduğunu söyledi. CHP’nin AK Parti Meclis üyelerini protesto etmek için belediye önüne toplanma planlarını da eleştirerek, siyasetin meşruiyetinin milletten alınması gerektiğini vurguladı. AK Parti’nin gücünü sokaktan değil milletten aldığını belirten Sandıkcı, Çarşambalıların büyük çoğunluğunun Meclis Yönetimini yine AK Parti’ye verdiğini ifade etti.
"ÇARŞAMBA'NIN HAYRINA İNANDIKLARI KONULARA DESTEK VERECEĞİZ"
Çarşamba Belediye Meclisi'nin Çarşamba halkının iradeleriyle seçilmiş bir organ olduğunu hatırlatan Sandıkcı, meclis toplantılarında adaletli, şeffaf, eşit ve demokratik bir tavır sergilenmesini beklediklerini belirtti. Çarşamba halkının belediye ile uyumlu bir belediye meclisi ve büyükşehir ile uyumlu bir ilçe belediyesi istediğini ve seçim sonuçlarının bunun en önemli göstergesi olduğunu söyledi. AK Parti Belediye Meclis Grubu olarak Çarşamba’nın hayrına olduğuna inandıkları her konuda olumlu bir yaklaşım içinde olacaklarını ve Çarşamba’ya hizmet etmeye devam edeceklerini ifade etti.
"ALGI OPERASONU ÇARŞAMBA'YA YARAR GETİRMEZ"
Sandıkcı, seçim öncesinde başlatılan ve seçim sonrasında da YRP ve CHP ilçe başkanlarının marifetiyle sürdürülen mağduriyet algısının kasıtlı olduğunu belirtti. Bu algı operasyonunun Çarşamba’ya yarar getirmeyeceğini vurgulayan Sandıkcı, AK Parti olarak “işimiz hizmet - gücümüz millet” şiarıyla kutlu yürüyüşlerine devam edeceklerini belirtti.
Sandıkcı, son olarak Çarşambalı hemşehrilerinin fitne siyasetinin Çarşamba’ya bir yarar getirmeyeceğini engin sağduyusuyla değerlendirdiğini ve AK Parti’nin hizmet odaklı çalışmalarına devam edeceğini belirterek açıklamasını sonlandırdı.
Ersin SARIALİOĞLU
SAMSUN HABER
Yayınlanma: 09 Haziran 2024 - 19:21
AK Parti'den CHP ve YRP'ye sert açıklama: 'Algı operasyonu Çarşamba'ya yarar sağlamaz'
AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Ersin Sandıkcı, Cumhuriyet Halk Partisi ve Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanlarının AK Parti aleyhine yaptığı açıklamaları maksatlı ve çarpıtılmış olarak nitelendirip reddederken, algı operasyonunun Çarşamba’ya yarar getirmeyeceğini vurguladı.
SAMSUN HABER
09 Haziran 2024 - 19:21
İlginizi Çekebilir