ARAÇ MUAYENEDE SON BİR HAFTA

ARAÇ MUAYENEDE SON BİR HAFTA

Karantina günlerinde araç muayene işlemlerini yaptıramayanlara verilen ek sürenin dolmasına bir hafta kaldı. Vatandaşların 30 Eylül’e kadar işlemlerini tamamlaması gerekiyor 

25 Eylül 2020 - 12:20

Pandemi günlerinde yaklaşık 24 milyon araç sahibinin en çok merak ettiği konu muayene işlemleri oldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, araç muayene süresi 3 Nisan-3 Temmuz arasında olan ve bu sürede muayene yaptıramayanlar için önce 17 Ağustos’a kadar süre tanıdı. Ancak bu 45 gün yeterli olmayınca, araç sahipleri için bir kez daha ek süre tanındı. Buna göre; araç sahipleri 30 Eylül’e kadar muayene yaptırabilecek. Bu durumda gecikme bedeli alınmayacak.

CEZA RİSKİNİ UNUTMAYIN
Periyodik araç muayenesinde tek yetkili kuruluş olan TÜVTÜRK ise vatandaşları uyararak, ertelemenin 3 Nisan-3 Temmuz arasında muayene süresi dolan araçları kapsadığına dikkat çekti. Kapsam dışında kalan araçların ertelemeden yararlanamayacağı belirtilirken, vatandaşların gecikme cezası ödememeleri için muayene sürelerini kontrol etmeleri tavsiyesinde bulunuldu. Süresinde muayanesi yaptırılmayan araçlardan, muayene süresi geçirilen her ay için muayene ücretinin yüzde 5’i kadar gecikme ücreti alınıyor.

SON GÜNE KALMAYIN
Milyonlarca vatandaşın karantina döneminde evinden çıkmadığı düşünüldüğünde TÜVTÜRK şubelerinde bir yoğunluk oluşması da bekleniyor. Bu nedenle TÜVTÜRK, istasyonlarda yoğunluk yaşanmaması için vatandaşların muayenelerini son güne bırakmamaları uyarısında bulunulurken, Türkiye genelindeki tüm araç muayene istasyonlarının tam kapasite çalışmaya ve randevu vermeye devam ettiğini açıkladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyük Anadolu’da meme kanseri farkındalığı
Büyük Anadolu’da meme kanseri farkındalığı
520 HANEYE ULAŞILDI
520 HANEYE ULAŞILDI