Araç sahiplerine  kalite uyarısı!
Reklam
  • Reklam

Araç sahiplerine  kalite uyarısı!

Samsun’da 24 yıldır oto bakım sektöründe hizmet veren Ali Kemal Ertürk ve ortağı Hakan Aydın, seramik kaplama yaptırmayı düşünen araç sahiplerine, kalitesiz ürün ve ucuz fiyat uyarısı yaptı

07 Ocak 2020 - 10:58

 

Samsun’da lider ve Karadeniz bölgesinde liderlik iddiasını sürdüren Mr. Proff işletme sahipleri Ali Kemal Ertürk ve ortağı Hakan Aydın, Gülsan Sanayi Sitesi 52. Sokak No:1 Canik/Samsun adresinde faaliyetlerini sürdürüyor. Son dönemlerin vazgeçilmez uygulaması seramik kaplama hakkında araç sahiplerine uyarılarda bulunan Ertürk ve Aydın, uygulamanın yaptırılmadan önce kesinlikle araştırılması gerektiğini söylediler. İşletmeciler seramik kaplama yaptırmayı düşünen araç sahiplerine, aldatılmamaları adına ucuz fiyat ve kalitesiz ürün uyarısı yaptı.

‘ARACIN DEĞERİNE DEĞER KATAR’
Ali Kemal Ertürk, “24 yıldır bu sektördeyim ve bu süre boyunca başka iş yapmadım. Detaylı temizlik ve boya koruma yapıyoruz. Biz bu işi araştırarak ve geliştirerek devam ettiriyoruz. Olduğumuz yerde değil uygulama yaparak üzerine koyarak gidiyoruz. Samsun’da seramik kaplama uygulamasını en iyi yapan firma olduğumuzu düşünüyoruz. Seramik kaplama, normal boya koruma dediğimiz uygulamanın gelişmişidir. Uygulamada boya üzerinde saydam bir tabaka oluşturulur, binanın hava ve suyla teması engellenir. Yani bundan 20 sene önce seramik kaplama olayı olsaydı, bugün araçların çoğunda güneş yanığı olmazdı. Seramik kaplama, araçların uzun süre canlı kalmasını sağlar, kuş pisliği ve diğer çevresel aşındırıcılara karşı direncini artırır, yani boyayı korur arabanın değerine değer katar” diye konuştu.

MÜŞTERİ NEYE DİKKAT ETMELİDİR

Seramik kaplama yaptırmak isteyenlere seslenen Ali Kemal Ertürk, “Bu uygulamayı yaptırmak isteyenler kesinlikle araştırma yapması gerekiyor. ‘Fiyatı ucuz olsun’ diye kalitesiz ürünlerle seramik kaplama işlemi yapan işletmeler oluyor. Bu noktada kesinlikle, testlerden geçmiş ve onaylanmış ürünler kullanan firmalar tercih edilmelidir. Bizler bunun bilincinde olduğumuz için firma olarak, ne olursa olsun kullandığımız her ürünün kaliteli olmasına dikkat ediyoruz. Örnek vermek gerekirse, pasta cila ürününden bandımızda kadar en kalitelisini kullanıyor, dünyanın neresine giderseniz gidin geçerli olan ve değeri yüksek olan ürünler kullanıyoruz. Seramik kaplama yaptırmak isteyenlerin kesinlikle kaliteye dikkat etmesi, araştırması ve sorgulaması gerekiyor. Çeşit çeşit, fiyat fiyat uygulama yapanlar var. Bu fiyatlar bin lira ile iki bin lira arasında değişiyor. Bu noktada suiistimaller doğabiliyor. Araç sahipleri, seramik kaplama uygulamasında kullanılan ürünlerin fiyatlarını sorgulamalılar. Kaplamayı yapacak kişinin referansına, tecrübesine bakmaları gerekmektedir” şeklinde konuştu.

‘BU KADAR İNSAN YANILIYOR OLAMAZ’

Samsun’da seramik kaplama yaptıranların sayılarının her geçen gün arttığını ifade eden işletme ortağı Hakan Aydın ise “Biz uygulamalarımızın hepsini kısa film şeklinde video çekerek belgeliyor, müşterilerimizle paylaşıyor ve sosyal medya hesaplarımıza da yüklüyoruz. Sloganımız ise ‘Bu kadar insan yanılıyor olamaz’dır. Seramik kaplamanın ömrünün normalde 3-5 yıl olarak belirtiliyor ancak Türkiye şartlarına bu veriler uymuyor. Bizim doğamız biraz daha kirli ve aracın dışarısında boya kirliliği daha erken yaşanıyor. O yüzden biz 3 yıldan fazla garanti vermiyoruz. Bu garanti süremiz de aracın durumu, kullanımı, boyası, rengi ve büyüklüğüne göre değişiyor. Altı ayda veya bir yılda bir aracın durumuna göre basit cila bakımları öneriyoruz” ifadelerini kullandı.

Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
En yaşlı üçüncü takım
En yaşlı üçüncü takım
SAMDOB’tan  ‘gala konseri’ 
SAMDOB’tan  ‘gala konseri’