Bafra Doğa Okçuluk Tenis ve Su Sporları Spor Kulübü, 2019 yılında dernek çatısı altında kurulduğu günden bu yana büyük bir azim ve kararlılıkla faaliyet göstermeye devam ediyor. Kulüp Başkanı Zeki Kayar, kulübün hedeflerini ve başarılarını paylaşarak, Bafra'ya modern okçuluk bilincini ve kültürünü kazandırmayı amaçladıklarını belirtti. Kulüp, 2023 yılında dernek statüsünü kulüp statüsüne dönüştürerek, sporcuların lisanslarını kulüp adına çıkarmaya başladı.
15 SPORCU ÇALIŞIYOR
Şu anda kulüpte 15 yarışmacı sporcunun aktif olarak yer aldığını ve kulübün sadece spor eğitimi değil, aynı zamanda odaklanma problemi ve duruş bozukluğu yaşayan sporculara yönelik etkinliklere de ev sahipliği yaptığını ifade eden Başkan Kayar, Bafra'nın okçuluk branşı için büyük bir potansiyel barındırdığını ve hedeflerini 2024 yılında daha da büyüterek, katılım sayısını artırma konusunda kararlı olduklarını belirtti. Kulüp Başkanı, tüm Bafra halkını bu spor seferberliğine destek olmaya ve kulüplerine katılmaya davet etti.
Ebubekir YILMAZ