• Reklam
BAŞKAN YILMAZ, BAFRA’DA MÜTEAHHİTTEN SÖZÜ ALDI: 2. KÖPRÜ...

BAŞKAN YILMAZ, BAFRA’DA MÜTEAHHİTTEN SÖZÜ ALDI: 2. KÖPRÜ YILBAŞINDA TAMAM

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, “Bafra’mızın 2. köprüsünü yılbaşına kadar hizmete sunacağız” dedi

07 Aralık 2017 - 09:54

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, “Bafra’mızın 2. köprüsünü yılbaşına kadar hizmete sunacağız” dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra’da gerçekleştirilen sertifikalı ceviz fidanı dağıtımı töreninin ardından ilçede yapılan yatırımları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Yapımı devam eden 2. köprü inşaatını inceleyen Yılmaz, yüklenici firma yetkililerinden köprünün yılbaşına kadar tamamlanacağı sözünü aldı.

SEDDE BAFRA’YA PRESTİJ KAZANDIRACAK

Hızla devam eden Sedde Projesi’nin Bafra’nın çehresini değiştireceğini belirten Başkan Yılmaz, “Sedde Projesi kapsamında Gelin Köprüsü adıyla tarihe geçen Çetinkaya Köprüsü’nün denize doğru akan iki yakasında yapılacak peyzaj ve düzenleme çalışmaları tamamlanarak Samsun halkının hizmetine sunulacak. Bu çalışmamız tamamlandığında özellikle Bafra halkının büyük bir beğenisini kazanacağını düşünüyorum. Eskiden berduşların mekanı olarak bilinen buraları temizliyor, düzenliyor ve sosyal bir alan haline getiriyoruz. Sedde Projesi sadece peyzaj ve çevre düzenlemesinden ibaret değil. Proje kapsamında bisiklet ve koşu yolları, kanal, amfi tiyatro gibi tamamen vatandaşlarımızın kullanabileceği sosyal donatılarda yer alacak. İnanıyorum ki bu proje ilçe ekonomisine ve turizmine de büyük katkılar sağlayacaktır. İnşallah önümüzdeki yılın sonlarına doğru Sedde Projesi’ni bitireceğiz” dedi.

BAFRA’NIN 2. KÖPRÜSÜ YILBAŞINA HAZIR OLACAK

Başkan Yılmaz, Sedde çalışmalarını inceledikten sonra yapımı devam eden Fener-Koşu Köprüsü’nü de ziyaret etti. Burada yüklenici firma yetkililerden yılbaşına kadar bitirme sözü alan Yılmaz, “Türbe-Kalaycılı Köprü’müzün ardından Bafra'mıza kazandırdığımız ikinci köprü olan Fener-Koşu Köprüsü de tamamlanmak üzere. Köprü inşaatını yapan müteahhitimizden sözü aldık. 31 Aralık akşamına kadar köprü bitirilip kullanıma açılacak. Fener ve Koşu Mahalleleri çevresindeki binlerce çiftçimizin asırlık sorunları bu köprüyle bitmiş olacak. İlk köprü vatandaşlarımızı rahatlatmıştı. Ama bu köprüyle mesafeler daha da kısaldı. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” açıklamalarında bulundu. 

Zelfi VURAL

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
PİAZZA AVM’DE DEHŞETİ YAŞADILAR
PİAZZA AVM’DE DEHŞETİ YAŞADILAR
TAŞKIN TARİH YAZIYOR
TAŞKIN TARİH YAZIYOR