Bayan kuaförleri mesai yapacak
Reklam
  • Reklam

Bayan kuaförleri mesai yapacak

Samsun’da hizmet veren bayan kuaförlerinin Ramazan Bayramı öncesi 20, 21 ve 22 Mayıs günleri mesai saatleri gece 23:00’a kadar uzatıldı

21 Mayıs 2020 - 09:18

Korona virüs salgınından dolayı alınan tedbirler kapsamında 45 gün kapalı kalan bayan kuaförleri ve güzellik salonları 11 Mayıs Pazartesi günü tekrar hizmet vermeye başladı. Randevu sistemi ile ve kapasitenin yarısı şeklinde çalışmaya başlayan bayan kuaförlerinin ve güzellik salonlarının Ramazan Bayramı öncesi Samsun’da mesai saatleri uzatıldı. Samsun Bayan Kuaförleri Odası Başkanı Savaş Kiraz, bayan kuaförleri ve güzellik salonlarının 45 boyunca kapalı kalmasından dolayı esnafın ekonomik anlamda büyük mağduriyet yaşadığını belirtti. Ekonomik destek paketlerinin yetersiz kaldığını ve bayan kuaförleri ile güzellik salonları haricinde kapalı olan diğer esnafların da sorunlar yaşadığını ifade ederken kısmi açılma kararı ile de yaşanan mağduriyetlerin giderilmediğini söyledi.

 

İL PANDEMİ KURULU UZATTI

Korona virüs salgınından dolayı yaşanan 45 günlük kepenk kapatmanın ardından 11 Mayıs Pazartesi günü açılan bayan kuaförleri ve güzellik salonlarının yarı kapasiteyle çalışmasından dolayı bayan müşterilerden de çok şikayet aldıklarını dile getiren Başkan Kiraz, “Bayanlarımız 45 gün boyunca kuaföre gidemediklerinden dolayı kişisel bakımlarını kısmen de olsa evde kendileri yaptılar. Esnafımız kepenk açtıktan sonra müşterilerden büyük bir izdiham yaşandı. Fakat yarı kapasiteyle ve saatli randevuyla çalışma şartından dolayı da bayanlardan bu konuda çok sayıda şikayet aldık. İçişleri Bakanlığı tarafından belirtilen akşam saat 21:00’da kapanış saatinin Samsun Valiliğinden bayram öncesi 24:00’a kadar uzatılmasını talep ettik. Samsun Valiliği İl Pandemi Kurulu ise teklifimize sıcak bakarken 24:00 yerine kapanış saatlerinin 23:00’a kadar uzatılmasına onay verdi” dedi.

 

Kaynak: SAMSUN ETİK HABER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaybedilen itibar yeniden verilmeli
Kaybedilen itibar yeniden verilmeli
Protokol imzalandı
Protokol imzalandı