Reklam
  • Reklam
‘BİRİNCİ AMAÇ DİRİLTMEK’
Reklam

‘BİRİNCİ AMAÇ DİRİLTMEK’

Samsunspor efsanesi İsmail Uyanık, şirketleşme ile ilgili önemli açıklamalarda bulunarak, "Bizim birinci amacımız hasta adam pozisyonundaki kulübümüzü diriltmek, canlandırmak" dedi

31 Mayıs 2018 - 10:30

‘ALTIN KURALLAR VAR’

Samsunspor başkanlığına talip olduğunu açıklayan İsmail Uyanık, www.nkanal.com canlı yayınında konuştu. Uzun yıllar sonra Samsunspor tesislerinden içeri girmenin heyecanını yaşadığını ifade eden Uyanık, "Samsunspor kulübü, dernek statüsünde yürütülen ve kamu yararına bir dernektir. Rahmetli Nafız Kurt zamanında bizim Samsunspor derneğimizi de kamu yararına dernek statüsüne aldırmıştık. Onun önderliğinde o zamanki milletvekillerimizin gayreti ile gerçekleşmişti. O zaman çok kolay bir şey değildi. Biz sadece kulübün futbol şubesini şirketleştirip bunun en az yüzde 91'ini kontrol edip böyle bir futbol devrini sağlıyoruz. Alan şirket asla armasıyla oynayamaz, ismi kesinlikle değiştiremez. Hep Samsunspor olarak kalacaktır. Renklerinde de ekleme çıkarma olamaz. Ve şehir değişemez. Futbol şubesini başka bir şehre taşımak, böyle bir şey söz konusu olamaz. Bunlar altın kurallar. Alacak kişi tüm bunları bilecek" dedi.

‘İNGİLTERE’DEKİ MODEL GİBİ’

Kendi ayakları üzerinde duran, kendi futbolcusunu yetiştiren, sportif başarısı olan on binler, yüz binlerce taraftarıyla beraber yürüdüğü zaman, çok popüler bir kulüp olacaklarını söyleyen İsmail Uyanık şöyle konuştu: "Bunca tecrübeden sonra bunu yapmamız lazım. Biz bu işi kurtarabiliriz. Bu model İngiltere modelinden çok farkı değil. Kasımpaşa, Altınordu, Başakşehir ve Göztepe tam İngiltere'deki model gibi. Bize Çin'den İngiltere'den talip olabilir. Gelebilirler. İnşallah biz dünya zengini oluruz da kulübümüzü kimseye satmayız. Satmaya gerek yok. Bu işi, kulübü satmak için yapmıyoruz zaten. Ama kulübün satılabilirliği de iyi bir şey. İngilizler gibi Çinliler, Avrupalılar bizi almaya geldiğinde yine bir referandum yaparız. Keşke o günleri görelim. Bizim birinci amacımız hasta adam pozisyonundaki kulübümüzü diriltmek, canlandırmak. Bu sorunlar sonraki güncel sorunlar. Ne mutlu bize ki, kulübün satılması gibi kaygılarını dillendirenler varsa, bunlar güzel. Samsunspor’u tekrar cazip bir kulüp haline getireceğiz. Herkesin vebalı gibi kaçtığı değil herkesin kucakladığı bir kulüp olacağımıza eminim.  O güne gelebilmemiz için bugünden o acı reçeteyi uygulamamız lazım.”

Kaynak: Mustafa ATASEVEN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Şahin: “Projelerimizle Atakum'u 2023’e hazırlayacağız”
Başkan Şahin: “Projelerimizle Atakum'u 2023’e...
Horona farklı bir boyut kattılar
Horona farklı bir boyut kattılar