5-8 Haziran tarihleri arasında Aydın İncirliova'da gerçekleştirilen 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları bocce (Petank-Volo) Küçükler-Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'nda Samsun'dan önemli başarılar geldi. Samsun Alaçam Osman Tural İHO öğrencisi Melike Özay, Volo branşında Türkiye Şampiyonu oldu. Aynı okulun Petank Küçük Erkekler takımı da Türkiye 5.'si olarak önemli bir derece elde etti.
ALTYAPISI GÜÇLÜ
Bunun yanı sıra, Alaçam Atatürk Ortaokulu Yıldız Kız Bocce takımı da Türkiye Üçüncüsü olma başarısını gösterdi. Samsun'un bu başarılı performansı, bölgedeki spor altyapısının güçlü olduğunu ve genç yeteneklerin yetiştirilmesine verilen önemin bir göstergesi olarak öne çıkıyor. Öğrenciler, antrenörler ve okulların katkısıyla elde edilen bu başarılar, Samsun'un spor alanındaki potansiyelini bir kez daha kanıtlamış durumda.
Ebubekir YILMAZ