Bu işi omuzluyoruz
Reklam
  • Reklam

Bu işi omuzluyoruz

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ile Atakum Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü personeli ziraat mühendisleri, veteriner hekimleri ve mahalle muhtarları, Atakum'un kırsal bölgelerindeki Çakırlar ve Kayagüney mahallelerindeki üreticilerle bir araya geldi.

20 Kasım 2019 - 10:56

Atakum Belediyesi’nin kırsal kalkınma alanındaki yol haritasının sunum yapıldığı toplantılarda, üreticinin talepleri ve projeleri konusunda da sorulara cevap verildi. Atakum Belediyesi’nde kurulan Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nün, kent genelinde üretim faaliyeti yapan her mahallede aktif çalışacağını ve üreticinin her süreçte yanında olacağına dikkat çeken Deveci, "Bu müdürlük tamamen bu çalışmalara ilişkin görevlendirildi. Bu müdürlüğü kurmamız, bu işi ciddiye aldığımızı ve omuzladığımızı gösterir. Kırsal bölgelerimizde sağlayacağımız güç birliği ile kalkınmayı da hızlandıracağız ve en baştan söylediğimiz gibi Atakum’da herkes kazanacak. Müdürlüğümüz, bu yerleşik alanda, hızlı üretim sağlayabilecek, sağlıklı iletişim kurabilecek ve ürünleri en yakın pazara en verimli şekilde ulaştırabilecek. Ziraat mühendislerimiz ve veterinerler hekimlerimiz sizlere hizmet etmek için buradalar. Mahallelerinizde düne kadar ne yaptıysanız daha iyisi olacağı çok kesin. Bu çalışmalarla, daha kurumsal, daha doğal, sizin hayatınızı daha kolaylaştıracak ve birlikte yaşama kültürünü geliştirecek bir model oluşturacağız. Bölgenizdeki tarımı geliştirmeyi ve ürettiğiniz ürünlerin Atakum ve Samsun’da bilinmesini sağlamayı amaçlıyoruz. Pazara gelen bir tüketici, alacağı sebze ve meyvenin hangi köyün, hangi çiftçinin ürünü sorabilecek kadar bilinçli olması lazım. Eğer bunu sağlayabilirsek ürünlerinizin pazar sorunu kalmaz ve şehirdeki tüketici nereden ne alacağını bilir" diye konuştu.

PAZARA EKSİKSİZ ULAŞIM
Üreticiden alınacak sütlerin hijyenik koşullarda işlenip şişeleneceği ve pazarla buluşturulacağı Halk Süt çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Deveci, "Biz sadece süt ile ilgilenmiyoruz, süt kalitesini artıracak, etini nitelikli hale getirecek yem üretimini de planlıyoruz. Köy hayatında tarımın yapılabilmesinde etkili olabilecek tüm alanlara ilişkin fikirler oluşturuyoruz ve buradan verimli bir üretim elde etmeyi hedefliyoruz. Burada tarım alanlarını değerlendirerek, hayvan yemi ya da sebze, meyve üretiminde etkili kılabilecek ve ürettiklerinizi pazara eksiksiz ulaştırabilecek kaliteli üretimi tesis ederek aile bütçesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz" açıklamasında bulundu.

 

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tescil formatı bekleniyor
Tescil formatı bekleniyor
Sağlam memleketine gitti
Sağlam memleketine gitti