• Reklam
Bunların Projesi Yok. Yıkım Projeleri Var Yıkım”

Bunların Projesi Yok. Yıkım Projeleri Var Yıkım”

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, muhalefeti hedef alarak “Proje üretmeden üretilmiş projeleri yapılan yatırımları durdurma gayreti içerisindeler. Biz eğitimde, sağlıkta, tarımda her alanda neyi nasıl yapacağımızı kalem kalem yazdık. Biz daha iyilerini yapma gayreti içerisindeyiz. Onu yazdık. Ama bunlar ne yapıyorlar. Neyi nasıl yıkacaklarını yazıyorlar. Projeleri bu. Bunların projesi yok, yıkım projeleri var yıkım” dedi. 

03 Haziran 2018 - 13:03

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde yaptığı konuşmada “Şimdi muhalefet partileri şu anda sanki sistem değişmemiş gibi bir algının içerisinde. Yani 16 Nisan 2017’de aziz Türk milletinin verdiği oylarla Parlamenter Hükümet Sistemi gitti yerine Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi geldi. Ayın 24’ünde de biz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini uygulamaya başlayacağız. Siz nasıl uygulayacaksınız size yetki verirlerse neyi nasıl yapacaksınız. Türkiye’yi nasıl yöneteceksiniz. Bunların buna dahi bir tane fikri yok. Bir tane alt yapısı yok. Bir tane hazırlığı yok. Hepsi biz eskiye döneceğiz diyorlar. Yahu eski hal muhal. Eskiye dönmek yok artık. Yeni bir yol açıldı, bu yolda adam gibi beraber yürüyeceğiz. Siz nasıl yürüyeceksiniz. Bu yolda arabayı nasıl kullanacaksınız. Bunu anlatın anlatmıyorlar. Biz gelince hemen eski düzene yeniden döneceğiz diyorlar. Gelsin koalisyonlar gelsin krizler. Çünkü sandıktan biz iktidar yetkisi alamayız diyorlar. Yüzde 50 artı 1 milletten oy almadan Türkiye’yi bundan sonra yönetme imkanı yok. Adam diyor ki ben yüzde 25’im. Ben diyor yüzde 10’um diyor. Yüzde 50 artı 1’i nasıl alacağım diyor alama diyor. Alamazsan iktidar olma alan olsun. Sen o zaman politikalarını değiştir yüzde 50 artı 1’in oyunu alacak politikalara geliştir. Projeler geliştir. Söylem geliştir. Ona göre çalış ona göre koş. Ama yok. Onlar Ankara’da otursunlar ideoloji kavgalarını yapsınlar Türkiye’ye dair alın teri dökmesinler, kebap oyları var, kesin oyları var. Kıyamet kopsa da değişmeyen oyları var. Bazı partiler var öyle. Hizmet etsin etmesin iyi yapsın yapmasın. Doğru yapsın yapmasın, yanlış yapsın ne yaparsa yapsın oyu değişmiyor. Artık bir şeyleri görmemiz lazım, artık millet oyunu değiştiriyor. Oyunu da değiştiriyor oyunları da bozuyor. Onun içinde yeni dönemde Türkiye’nin iktidarına talip olanlar projelerine milletin önüne gelecekler. Politikalarıyla a milletin önüne gelecekler” dedi. 
Bozdağ, “Peki bunlar şu anda projeleriyle milletin önüne geliyorlar mı? Yok. Biz ne diyoruz. Türkiye’yi önümüzdeki 10 yılda da 3 kattan daha fazla büyüteceğiz Allah’ın izniyle. Dünya’nın 10 büyük ekonomisi içerisine sokacağız. 3. Hava alanını devreye alacağız. Şehir hastaneleriyle Türkiye’yi yeniden donatacağız. Nükleer güç santralleriyle Türkiye’nin enerjide dışa bağımlılığını azaltacağız. Daha iyi noktaya getireceğiz. Cari açığı bütçe açığını aşağı düşüreceğiz ülkemizi daha iyi noktaya getireceğiz. Eğitimde sağlıkta emniyete tarımda her alanda neyi nasıl yapacağımızı kalem kalem yazdık. Biz daha iyilerini yapma gayreti içerisindeyiz. Onu yazdık. Ama bunlar ne yapıyorlar. Neyi nasıl yıkacaklarını yazıyorlar. Projeleri bu. Bunların projesi yok yıkım projeleri var yıkım” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gelinciklerin görsel şöleni
Gelinciklerin görsel şöleni
Çarşamba’yı bu kez dolu vurdu!
Çarşamba’yı bu kez dolu vurdu!