Milli boksör Buse Naz Çakıroğlu, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya kazanmayı hedefliyor. 27 yaşındaki sporcu, Polonya'da düzenlenen 3. Avrupa Oyunları'nda 21 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen müsabakalarda finale yükselerek olimpiyat kotası aldı. Çakıroğlu, finalde Fransız rakibi Wassila Lkhadiri'yi 5-0 mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu.
HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR
Dünya ve Avrupa şampiyonluklarına sahip olan Çakıroğlu, olimpiyat ikinciliği için hazırlıklarını sürdürüyor. Milli takım kampında yoğun tempoda çalışan Çakıroğlu, stres seviyesinin düşük olduğunu belirterek, "Tek hedefimiz altın madalya" dedi.
Mert Volkan Gün
Spor
Yayınlanma: 10 Ocak 2024 - 12:54
Buse Naz Çakıroğlu Paris 2024'te altın madalya için hazır!
Buse Naz Çakıroğlu, 2024 Paris Olimpiyatları'nda altın madalya hedefliyor. Avrupa Oyunları'nda finale çıkarak olimpiyat kotası alan boksör, Fransız rakibini mağlup edip altın madalya kazandı.
Spor
10 Ocak 2024 - 12:54