Çarşamba OSB’ye 190 milyonluk yatırım 
Reklam
Reklam
  • Reklam

Çarşamba OSB'ye 190 milyonluk yatırım 

Bek Tarım, Çarşamba OSB'de 190 milyon TL değerinde yağ, margarin ve yem fabrikası kuracak. 24 ay sonra faaliyet geçmesi planlanan fabrika yetkilileri ile ön tahsis yapıldı 

22 Nisan 2021 - 14:12

 

Samsun'un Çarşamba ilçesi Organize Sanayi Bölgesi'nde 80 dönüm arazi üzerine yaklaşık 190 milyon TL'lik yatırım ile soyadan yağ margarin ve yem fabrikası kuracak olan Bek Tarım firması ile ön protokol imzalandı. Fabrika inşaatının 24 ay içinde bitirilmesi ve üretime geçmesi hedefleniyor.  İmza törenine Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı başkanlık etti. Dağlı, yatırımcı firmaya teşekkür etti. Vali Dağlı, "OSB'lerin genişlemesi, üretim, istihdam ve ihracatın artması için hep birlikte çalışıyoruz. Amacımız, yatırımcılarımızı her anlamda destekleyerek, istihdam oranına büyük bir ivme kazandırmaktır" dedi. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ise, "Üreten büyüyen bir Çarşamba için var gücümüzle çalışamaya devam ediyoruz. İlçemize ve tüm hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı. 

İMZALAR ATILDI 

İmza törenine Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin Altunsoy, Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba TSO Başkanı Ahmet Yılmaz, Müteşebbis Heyet Üyesi Ali Yılmaz, Çarşamba OSB Müdürü Mehmet Dalgıç, Gıda OSB Müdürü Serhat Semizoglu, BEK tarım firma yetkilileri Ali Bektaş, Mustafa Bektaş ve Barış Bektaş, OSB Proje ve Plan İşleri Yüklenici Firma Şehir Plancısı Hüseyin Kahraman ve Firma Yatırım Danışmanı Vahap Arpacı katıldı. Çarşamba OSB'de kurulması planlanan yağ, margarin ve yem fabrikası için yatırımcı firma Bek Tarım'la ön protokol imzalandı.

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bayram namazı sonrası cinayet
Bayram namazı sonrası cinayet
Fanatik kuş
Fanatik kuş