• Reklam
CHP’de iki başkan adayı daha belli oldu

CHP’de iki başkan adayı daha belli oldu

CHP'de Samsun’da belediye başkan adayı gösterilecek iki isim daha belli oldu. Bugün Parti Meclisi toplantısıyla CHP Vezirköprü'de Onur Bayburtlu'yu, Bafra'da ise Kemal Bütüner'i aday gösterecek

06 Aralık 2018 - 09:14

14 Kasım'daki Parti Meclisi toplantısında Yakakent ve Çarşamba Belediye başkan adaylarını açıklayan CHP, bugün yapacağı Parti Meclisi'nde Samsun'da iki ilçede daha belediye başkan adaylarını resmen açıklayacak. CHP Merkez Yürütme Kurulu'nda Samsun'un Vezirköprü Belediye Başkanlığına ilçenin esnaflarından Onur Bayburtlu'yu, Bafra'da ise Veteriner Hekim Kemal Bütüner'i belediye başkan adayı olarak gösterme kararı aldı. Karar bugün Parti Meclisi'nde de onaylanacak.

CHP’NİN SAMSUN’DA 4 ADAYI BELLİ OLDU

CHP Samsun’da daha önce de Yakakent’te Belediye Başkan adayı olarak Ramazan Şensoy’u, Çarşamba’da ise Altan Karabulut’u aday göstermişti. Vezirköprü ve Bafra ile birlikte CHP 4 belediye başkan adayını kamuoyuna duyurmuş oldu.

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BEKLEMEDE

CHP’de bugün en az 300 belediye başkan adayının, Parti Meclisi toplantısıyla ilan edileceği öğrenildi. Daha önce sadece Balıkesir Büyükşehir Adayı’nın ilan edildiği CHP’de, bu kez en az 10 civarında büyükşehir adayının ilan edilmesi bekleniyor. Ancak Parti Meclisi'nde Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayının açıklanması beklenmiyor. CHP'nin Samsun Büyükşehir adayının İyi Parti ile yapılan ittifak görüşmelerinin sonucuna göre bir sonraki PM’nin gündemine bırakılması bekleniyor.

ATAKUM’DA EĞİLİM YOKLAMASI YAPILACAK MI?

CHP Samsun İl Yönetimi'nin 'eğilim yoklaması' talebinde bulunduğu Atakum için de pazartesi günü yapılan MYK toplantısından herhangi bir karar çıkmadı. Atakum'da başkan adayının nasıl belirleneceğinin de bir sonraki MYK'da gündeme gelmesi bekleniyor. Atakum için CHP’de 6 aday adayı belediye başkanlığı için başvuruda bulunmuştu. 

Kaynak: Gülsüm ATİK

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ÜSTÜN YAYLA
    5 ay önce
    KEMAL BEY KARDEŞİMİZ BU GÖREVİ LAYIKIYLA YAPACAKTIR EVEL ALLAH.ALLAH UTANDIRMASIN.HALKLA İÇ İCE OLAN,HALKIN İÇİNDEN.BÜYÜKLÜK,KİBİR OLMAYAN,COCUKLA ÇOCUK OLAN..DEĞERLİ BİR İNSAN.YOLU AÇIK OLSUN..BAFRA KAZANACAKTIR.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gerçeği canlı yayında açıkladı
Gerçeği canlı yayında açıkladı
UYAR’DAN TEKNİK ADAMLARA EĞİTİM
UYAR’DAN TEKNİK ADAMLARA EĞİTİM