• Reklam
Demir’in A Takımı’na iki ithal müdür daha

Demir'in A Takımı'na iki ithal müdür daha

Kocaeli Büyükşehir Genel Sekreteri İlhan Bayram'ın ardından, İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan da Samsun'a geliyor. SAMULAŞ'ın başına ise MOTAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı atanıyor

20 Nisan 2019 - 11:17

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram'ın Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne Genel Sekreter atanacağının kesinleşmesinin ardından, SASKİ Genel Müdürlüğü'ne de İstanbul Büyükşehir'de İSKİ’nin başındaki bürokrat atanıyor. SAMULAŞ'ın yeni müdürü ise Malatya'dan geliyor.

SASKİ’NİN BAŞINA FATİH TURAN

Kocaeli Büyükşehir Genel Sekreteri İlhan Bayram'ın ardından, İstanbul Su ve Kanalizasyon İşleri (İSKİ) Genel Müdürü Fatih Turan, SASKİ'nin başına geliyor. Daha önce AK Parti'den İlkadım Belediye Başkan aday adayı olan ve Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşımacılık şirketi MOTAŞ’ın başındaki isim olan Enver Sedat Tamgacı da, Samsun Ulaşım A.Ş.'ye Genel Müdür olarak atanıyor.

FATİH TURAN KİMDİR?

İstanbul Su ve Kanalizasyon İşleri’nde (İSKİ) 2016 yılından bu yana genel müdürlük görevinde bulunan Fatih Turan'ın, İstanbul Büyükşehir'in CHP'ye geçmesinin ardından Samsun Su ve Kanalizasyon İşleri (SASKİ) Genel Müdürlüğüne atanacağı öğrenildi. 1968 yılında İstanbul’da doğan Turan, 1985 yılında Lisans eğitimine başladığı İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), İnşaat Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden, 1989 yılında İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. Aynı yıl Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), Fen Bilimleri Enstitüsü, İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı, Ulaştırma Mühendisliği Programı'nda başladığı Yüksek Lisans eğitimini, 1992 yılında tamamlayarak İnşaat/Ulaştırma Yüksek Mühendisi unvanını aldı. Fatih Turan, Temmuz 2009’da Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde; önce Ulaşım Dairesi Başkanı olarak, daha sonra Mart 2011’den Ekim 2014’e kadar da teknik işlerden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve kısa bir dönem Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.  Fatih Turan’ın görev yaptığı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün projeleri arasında Marmaray, Avrasya Tüneli, Ordu-Giresun Havalimanı, İstanbul metroları (Bakırköy-Bahçelievler-Kirazlı ve Sabiha Gökçen Havalimanı-Kaynarca hatları), Çamlıca TV Kulesi, limanlar vb önemli projeler yer alıyor. Evli ve bir kız bir erkek olmak üzere iki çocuk sahibi olan Fatih Turan, iyi derecede İngilizce biliyor.

SAMULAŞ'IN YENİ MÜDÜRÜ MALATYA'DAN 

Bu arada Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşımacılık şirketi MOTAŞ’ın genel müdürü olan ve aslen Samsunlu olan Enver Sedat Tamgacı’nın ise SAMULAŞ Genel Müdürlüğüne atanacağı öğrenildi. Tamgacı, 30 Mart 2014'teki yerel seçim sürecinde, AK Parti'den İlkadım belediye başkan aday adayı olmuştu. Enver Sedat Tamgacı’nın, Samsun İmam Hatip Lisesi’nden sonra Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nü bitirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ulaştırma birimlerinde görev yapan Tamgacı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş.’de İşletme Müdürü iken Samsun’da aday adayı oldu. Aday gösterilmemesinin ardından MOTAŞ Genel Müdürlüğü'ne atanan Tamgacı o tarihten bu yana bu görevi sürdürüyordu.

Kaynak: Gülsüm ATİK

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Canberk Dilaver TFF 1. Lig yolunda
Canberk Dilaver TFF 1. Lig yolunda
Canberk Dilaver TFF 1. Lig yolunda
Canberk Dilaver TFF 1. Lig yolunda