DEMİR:SORUNLARI TARİHE GÖMÜYORUZ

DEMİR:SORUNLARI TARİHE GÖMÜYORUZ

Vezirköprü ilçe kongresinde yaptığı konuşmada tüm kırsal altyapıyı bitireceklerinin sözünü hatırlatan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Yolu ve içme suyu sıkıntısı olan mahallemiz kalmayacak. Bu sorunları tarihe gömüyoruz” dedi

20 Eylül 2020 - 13:42

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, dün AK Parti Vezirköprü 7. Olağan İlçe Kongresi’ne katıldı. Kongrede bir konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de, “Vezirköprü’nün 2001-2002 yılındaki halini en iyi bilenlerdenim. 3 Kasım seçimleri mitingine geldiğimizde perişan bir durum vardı burada. Özellikle hizmet ve geleceğe umut noktasında en sıkıntılı ilçe, Vezirköprü ilçemizdi. Biz o zaman bir şey söylemiştik. Kavak, Asarcık, Yakakent, Alaçam’da da buna benzer bir hal vardı. Ama Vezirköprü’deki gözlerin feri çok daha düşüktü. O gün geleceğe umutla baktığımızı, o günkü Vezirköprü’nün gideceğini bambaşka bir Vezirköprü’nün geleceğini o gün yol arkadaşlarımızla beraber ifade etmiştik. Bugüne geldiğimizde o zamandan bu zamana çok şey değişti. O günkü Vezirköprü gitti, bugün bambaşka bir ilçe var. Ama inanın yapılan çalışmalarla, yaptığımız çalışmalarla bugün de şunu ifade ediyorum; Yaşarsak göreceğiz. Bugünkü Vezirköprü’nün üzerine de bambaşka bir ilçe inşa etmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

‘SU SIKINTISI YAŞAYAN MAHALLE KALMAYACAK’
Vezirköprü’ye yapılan ve yapımı devam eden projelere değinerek konuşmasını sürdüren Başkan Mustafa Demir, 31 Mart seçimlerinden önce 5 yılda kırsal altyapıyı bitireceklerinin sözünü verdiğini hatırlatarak şunları ifade etti: “Bu hareketle yola çıktık. Yaptığımız program 2020 yılı sonuna 3.5 yıl kaldı. Planlamanın önündeyiz. 2020 yılı için bin 100 kilometre planlamıştık. Şimdi rehabilite ediyoruz bin 250 kilometre. İnşallah bunu gerçekleştireceğiz. 2021 yılı içinde 1350 kilometreyi hedef alıyoruz. 2020 yılında büyük çapta programa alınacak 1000 kilometre yolumuz kalmayacak. 2023 yılında Samsun’da 950 mahallenin tamamında standardı yüksek, temeli sağlam, kanalları açılmış Türkiye’nin, dünyanın neresinden gelirse gelsin bir Vezirköprülü hemşehrim arabanın tekeri çamura ve kasise değmeden köyüne kadar gidecek. Bu sene Vezirköprü’deki programımız 200 kilometre. Kanyonla ilgili çalışma devam ediyor. Küçük sanayi sitesi de şehircilik bakanlığı tarafından karar altına alındı TOKİ tarafından ilçemize yapılacak. Gıda organize ile ilgili de bir çalışma hazırlanıyor, Organize Sanayi Bölgesi çalışması devam ediyor, içme suyu arıtma tesisi devam ediyor. Projesini yapıyoruz, bu sene ihale ediyoruz hiç suyu olmayan 25 mahallemiz 2021 yılı sonunda içme suyuna kavuşuyor. 2022 yılı sonuna kadar da tüm Vezirköprü’de içme suyu sıkıntısı yaşayan mahalle kalmayacak. Tarihe gömüyoruz. Yolu ve altyapıyı önümüzdeki seçim dönemi gelmeden tamamlıyoruz. Yolu hizmet olanın, millete katkı sağlama peşinde koşanın kavgaya fırsatı zamanı olmaz ki. Gözü o tarafa kaymaz ki. Biz hizmet yolunun yolcularıyız. Ümmetin önderi Cumhurbaşkanımızın arkasında bu kutlu davaya asla bilerek negatif enerji vermeyiz. Biz ömrümüzü varlığımızı bu yolda vakfettik.” 

Resul BEŞİKÇİ

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali balbal
    1 ay önce
    Sayın başkan belki sizin yetkiniz dışında ama sayın vali beyle görüşüp Samsun havalimanı terminal binası projesini bir an önce başlatılmasını sağlayın. Bu yaz oradaydım ben böyle bir terminal binası görmedim ortam koy kahvelerinden bile kötü. 2 milyon kapasitesi olan bu şehre bu rezil terminal binası yakışmıyor. Sizlerde buradan uçuyordunuz hiç mi rahatsız olmuyorsunuz? Lütfen proje bir an önce başlatılsın. Samsun gibi büyük şehre hiç mi hiç yakışmıyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rakipte iki eksik
Rakipte iki eksik
Kupada düdük Gürcan Hasova’da
Kupada düdük Gürcan Hasova’da