Eğitim-İş Sendikası samsun Şube 6. Olağan Kongresi’nde Onur Gündüz yeniden başkan seçilerek güven tazeledi. İlkadım 23 Nisan Ortaokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurulda, 205 delege oy kullandı. Samsun Şube Başkanı seçilen Onur Gündüz, yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi.
SENDİKANIN TARİHSEL MİRASI VE DEĞERLERİ
Gündüz konuşmasında, Eğitim-İş’in köklerinde Türkiye Öğretmenler Sendikası, Cumhuriyet devriminin önemli eserlerinden biri olan Köy Enstitüleri ve Türkiye Öğretmen Birleşme ve Dayanışma Derneği’nin (TÖB-DER) yer aldığını belirterek, “Geçmişten aldığımız bu mirasın önemini biliyor ve bu mücadelede Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar’ sözünü kendimize ilke ediniyoruz” dedi.
ÜYE SAYISINDAKİ ARTIŞ VE YENİ TEMSİLCİLİKLER
Gündüz, 2021-2024 yılları arasında sendikalarına 2 bin 371 yeni üye kazandırarak yüzde 153’lük bir artış sağladıklarını ve Eğitim-İş Samsun Şubesi’ni parlayan bir yıldız haline getirdiklerini vurguladı. Daha öncesinde temsilciliği bulunmayan ilçelerde yeni temsilcilikler oluşturduklarını belirten Başkan Gündüz, üye artışları nedeniyle kapasitesi yetersiz gelen ilçe temsilciliklerinin ise yeni temsilcilik ofisleri açıldığını ekledi.
HUKUKİ DESTEK VE BAŞARILAR
Öğretmenlerin ihtiyaç duyduğu alanlarda hukuk sekreterliği aracılığıyla hukuki destekler sağladıklarını söyleyen Gündüz, bu destekler sonucunda üyeleri adına ve üye olmayan toplam 102 eğitim emekçisinin talepleri üzerine dilekçeler yazıldığını belirtti. İl disiplin sürecinde 54 üyenin itirazının komisyonca kabul edilerek cezalarının kaldırıldığını ve cezası kalkmayan 8 dosya için dava sürecine gidildiğini ifade eden Gündüz, bölge avukatı ile koordineli çalışma sonucu açılan tüm davaların kazanılarak cezaların iptal edildiğini söyledi.
GELECEK DÖNEM HEDEFLERİ
Gündüz, oldukça başarılı bir dönem geçirdiklerine inandığını belirterek, bu dönemde de çıtayı daha da yukarı çıkararak öğretmenlik mesleğinin sesini duyurmaya ve her alanda mesleklerine sahip çıkmaya devam edeceklerini vurguladı. Eğitim-İş olarak örgütlü mücadeleye olan inançlarını ve kararlılıklarını her zaman vurguladıklarını söyleyen Gündüz, seçimlerde üyelerin aktif katılımıyla birlikte örgütlü mücadelenin daha da güçleneceğini ve üyelerin haklarını savunmaya devam edeceklerini ifade etti.
Ersin SARIALİOĞLU
SAMSUN HABER
Yayınlanma: 30 Mayıs 2024 - 10:20
Eğitim-İş'te Gündüz yeniden başkan
Onur Gündüz, Eğitim-İş Samsun Şube 6. Olağan Kongresi'nde yeniden başkan seçildi
SAMSUN HABER
30 Mayıs 2024 - 10:20
İlginizi Çekebilir