Ehliyetsiz sürücüye polisten kaza kurşunu

Ehliyetsiz sürücüye polisten kaza kurşunu

Samsun’un Atakum ilçesinde çevrime uygulamasından kaçan 17 yaşındaki ehliyetsiz sürücü, kendisine müdahale eden bir polis memurunun silahından çıkan kaza kurşunuyla kafasından yara aldı. Gencin durumu ciddiyetini koruyor

26 Aralık 2019 - 10:56

Olay, Atakum ilçesi Körfez Mahallesi’nde 23 Aralık 2019 akşamı meydana geldi. İddiaya göre; polis çevirmesine ehliyeti olmadığı için girmek istemeyen Alperen Savaş (17) isimli genç, kontrol noktasına gelmeden ara sokağa girdi. Genci görerek peşine düşen polis memuru M.D., evrak sordu. Alperen Savaş isimli genç ise polis memuruna ‘ehliyetsiz olduğunu ve ceza yememek için döndüğünü’ söyledi. Bu esnada polis ise gencin omzuna vurdu ve elindeki silah patladı. Polisin silahından çıkan kaza kurşunuyla kafasından yara alan Alperen Savaş isimli genç Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi’nde ameliyata alındı.

ARKADAŞI OLAYI ANLATTI
Olayı anlatan Kürşat Balcı adlı genç, “Çevirme uygulaması vardı. Arkadaş çevirmeye girmemek için sağa döndü ve yukardan geçmek için bir de sol yaptı. Polis önümüze geldi silahla ‘in aşağıya’ diyerek arabalara yasladı bizi ve ‘Niye kaçıyorsunuz?’ diyerek bağırdı. Arkadaş da arabaya yaslı şekilde yani dönerken, ‘Abi ehliyet yok’ dedi. Polis omzuna vurdu silahlı eliyle. Ben yan taraftaydım ve arkadaş da şoför tarafındaydı, o anda silah patladı ve arkadaş direkt yere düştü zaten. Yara aldı beyninden” diye konuştu. OMÜ Tıp Fakültesi’nde tedavisi süren Alperen Savaş isimli gencin sağlık durumunun ciddiyetini koruyor.

Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kuruyan gürgen ağacındaki
Kuruyan gürgen ağacındaki "kapı" ilgi çekiyor
163 bin 434 su kuşu sayıldı
163 bin 434 su kuşu sayıldı