Samsunlu kadınlar, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Evinin Sultanları" projesine büyük ilgi gösteriyor.
Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen proje kapsamında, Atakum’daki ev hanımları ve çalışan kadınlar düzenli olarak rekreatif etkinlikler yapıyor. Sporun önemini vurgulayan proje, kadınları hem zinde hem de sağlıklı tutmayı hedefliyor. Haftalık olarak düzenlenen etkinliklerde, kadınlar hem spor yaparak formda kalıyor hem de birbirleriyle keyifli bir rekabet içerisinde oluyor. Bu tür projelerin kadınların sağlıklı yaşam biçimlerine katkı sağlaması önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.
Melihşah ŞEN
Melihşah ŞEN