Evlenmek isteyenler için destek talebi
Reklam
  • Reklam

Evlenmek isteyenler için destek talebi

TESK, yeni evlenecek çiftlere sıfır faizli, 6 ay geri ödemesiz ve en az 30 bin liradan başlayan yuva kurma kredisi verilmesini talep etti

14 Haziran 2020 - 14:44

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, salgın nedeniyle işsiz kalan ve evlilik hazırlıklarını erteleyen çok sayıda genç olduğuna işaret ederek, "Yuva kurmak isteyenlerin hayallerinin gerçekleşmesi için yeni evlenecek çiftlere sıfır faizli, 6 ay geri ödemesiz ve en az 30 bin liradan başlayan yuva kurma kredisi verilmeli" önerisinde bulundu. Palandöken, yazılı açıklamasında, çiftlerin yapacağı harcamaların tüm sektörlere etki ederek ekonomiye geri döneceğini kaydetti. Söz kesen veya nişanlanan ancak salgın sebebiyle düğün hayallerini erteleyen çok sayıda genç çift olduğuna dikkati çeken Palandöken, "Yuva kurmak isteyenlerin hayallerinin gerçekleşmesi için yeni evlenecek çiftlere sıfır faizli, 6 ay geri ödemesiz ve en az 30 bin liradan başlayan yuva kurma kredisi verilmeli. Yeni evlenecek çiftlere evlilik, yuva kurma kredisi müjdesi verilirse hem gençlerimiz dünya evine girer hem de piyasada büyük bir hareketlenme yaşanır. Yaşanan hareketlenmeyle binlerce işsiz yeniden işine döner" değerlendirmesinde bulundu.

6 AY ÖDEMESİZ

Çiftlerin yapacağı harcamaların mobilyacıdan beyaz eşyacıya, halıcıdan perdeciye, boyacıdan inşaatçıya, çiçekçiden pastacıya, kuaförden fotoğrafçıya kadar çok sayıda meslek grubunu yakından ilgilendirdiğine dikkati çeken Palandöken, "Evlilik kredisinin yanında, mobilya ve beyaz eşya sektörü olmak üzere birçok sektörde yeni evlenecek genç çiftlere yönelik kampanyalar düzenlenerek ve ödemeler en az 6 ay sonra başlatılarak gençlerin önündeki engeller kaldırılmalıdır" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BOTAŞ Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğünden: 268 KİŞİLİK PERSONEL ALIM İLANI
BOTAŞ Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Genel...
TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK...