Kazıklı Mahallesi'nde 12 Şubat'ta yaşanan köpek saldırısı sonrasında yapılan incelemelerde, saldırgan köpeklerin kuduz taşıdığı tespit edildi. Benzer bir durum, 24 Mayıs'ta Yolbaşı Mahallesi'nde de tekrarlandı.
İslahiye Belediyesi ve ilgili kurumlar, mahallelerde karantina uygulaması başlattı ve girişlerde uyaran levhalar konuldu. Karantina sürecinde, mahallelere hayvan giriş-çıkışları da yasaklandı. Ayrıca, Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından hayvanlara aşılamalar yapıldı.
Saldırıya uğrayan vatandaşlara ise hızlıca kuduz aşısı yapıldı. İslahiye Devlet Hastanesi, bu süreçte önemli bir rol oynadı.
Yetkililer, mahallelerde 6 aylık bir karantina süreci uygulanacağını ve gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirtti. İslahiye Belediyesi, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı işbirliğiyle, bölgede geniş çaplı önlemler alındı. Bu kapsamlı müdahale ile halkın ve hayvanların güvenliği sağlanmaya çalışıldı.
karadenizgazetesi
Güncel
Yayınlanma: 28 Mayıs 2024 - 12:56
Gaziantep'de kuduz vakasıyla karantina
Gaziantep'in İslahiye ilçesindeki Kazıklı ve Yolbaşı mahallelerinde kuduz vakasıyla karşılaşılması üzerine hızlı önlemler alındı.
Güncel
28 Mayıs 2024 - 12:56