Geçici işe yoğun başvuru

Geçici işe yoğun başvuru

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapacak bin 382 işçi alınacak. Başvuruların devam ettiği Samsun’da 10 binin üzerinde başvuru bekleniyor

20 Eylül 2019 - 11:02

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayımlayarak, başvurularına start verdiği Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamındaki iş ilanına yoğun talep var. Eğitim-öğretim sezonunun başlamasıyla birlikte il ve ilçelerde faaliyet gösteren milli eğitim kurumlarında temizlik ve güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyenler 16-20 Eylül 2019 tarihleri arasında başvurularını sürdürüyor. Ülke genelinde olduğu gibi Samsun’da da iş ilanına yoğun başvuru talebi var.

 

SAMSUN’DA BİN 382 KİŞİ ALINACAK
Edinilen bilgiye göre; başvurular il müdürlüğünden olduğu gibi internet üzerinden de yapılabiliyor. Samsun’daki milli eğitim kurumlarında bin 150 hizmetli ve 232 güvenlik görevlisi olmak üzere toplamda bin 382 işçi alınacak.

 

10 BİNİN ÜZERİNDE BAŞVURU BEKLENİYOR
16 Eylül 2019 tarihinde başvuruların alındığı İŞKUR Samsun İl Müdürlüğü’nde 20 Eylül 2019’a kadar 10 binin üzerinde başvuru bekleniyor. İşe alınacak kişilerin mesai başlama tarihi 3 Ekim 2019, işin sona erme tarihi ise 30 Haziran 2020 olacak.

 

İŞKUR TYP BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
İŞKUR'dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Katılımcı seçim şartları yapılacak soruşturmada mevzuat gereği programa katılmasında engel olmayanlardan, ilgili vakıfta kaydı olmak şartıyla, sistemden yapılan gelir testinde hane halkı geliri kişi başı 500 TL ve altı olanlardan, asil ve yedekler sırasıyla ilgili kurumca noter kurasıyla belirlenecektir. Başvurular şahsen İŞKUR İl Müdürlüğüne yada www.iskur.gov.tr internet adresinden web ortamında yapılabilecektir. Kişiler ikamet ettiği il veya ilçenin projesine başvurabileceklerdir" denildi.

 

İŞKUR TYP BAŞVURU ŞARTLARI NELER?
- Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
- 18 yaşını tamamlamış olmak,
- Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
- Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç),

 

KATILIMCILARA HANGİ ÖDEMELER YAPILACAK?
-Asgari ücret (2.020,90 TL)
-Vergi ve sosyal güvenlik prim giderleri (1.113,14 TL)

 

Tolga BİRGÜCÜ

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1001 Gece Masalları SAMDOB sahnesinde
1001 Gece Masalları SAMDOB sahnesinde
KAYIPSIZ YOLA DEVAM 3-0
KAYIPSIZ YOLA DEVAM 3-0