Gözler Erdoğan’da
Reklam
  • Reklam

Gözler Erdoğan'da

AK Parti'de 19 Ocak'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkan adaylarını açıklamasına az bir zaman kala kulislerde iki bomba iddia ortaya atıldı. İddiaya göre AK Parti, Bafra'yı MHP'ye bırakıyor. MHP Bafra'da Hüseyin Edis'i aday gösterecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'in ise Canik'e aday gösterileceği öne sürülüyor

15 Ocak 2019 - 08:17 - Güncelleme: 16 Ocak 2019 - 11:04

AK Parti ve MHP'nin Samsun'daki ilçe belediye başkan adayları, 19 Ocak'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle kamuoyuna açıklanacak. 19 Ocak Cumartesi günü Samsun'a gelecek olan Erdoğan'ın aday tanıtım programı ile ilgili AK Parti'de hummalı bir çalışma sürdürülüyor.

ERDOĞAN 19 OCAK’TA SAMSUN’DA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla yapılacak aday tanıtım toplantısının ise Tekkeköy'deki Yaşar Doğu Spor Salonu'nda yapılacağı öğrenildi. 19 Ocak yaklaştıkça belediye başkan aday adaylarının heyecanı da artıyor.

BAFRA MHP’Yİ Mİ BIRAKILDI?

Hangi ilçelerin MHP'ye bırakıldığı ve kimlerin aday gösterildiğine ilişkin heyecan devam ederken, kulislere düşen son bir iddiaya göre 4 ya da 5 ilçede AK Parti’nin MHP'nin adayını destekleyeceği, bu ilçelerden birisinin Bafra olduğu öne sürüldü. MHP’nin Bafra Belediye Başkan adayı olarak da geçtiğimiz günlerde il başkanlığı görevini bırakan Samsun eski Milletvekili Hüseyin Edis'i aday göstereceği ortaya atıldı.

İLKADIM AK PARTİ’YE BIRAKILDI

AK Parti ve MHP arasındaki ittifakta merakla beklenen İlkadım'ın ise AK Parti'ye bırakıldığı yoğun olarak konuşulmaya başlandı. Kulislerde MHP'ye bırakılan ilçelerin Asarcık, Alaçam, Kavak, Ladik ve Bafra olduğu öne sürülüyor.

ŞAHİN’İN ADI CANİK İÇİN ÖNE ÇIKTI

Dün itibariyle kulislerde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'in Canik Belediye Başkanlığı’na aday gösterileceği de yoğun oyarak konuşulmaya başlandı. AK Parti’nin Samsun’da muhtemel ilçe adayları olarak da Çarşamba'da Adem Taflan, İlkadım'da Erdoğan Tok, Atakum'da İshak Taşçı, Terme'de Ali Kılıç, Tekkeköy'de Hasan Togar ve Vezirköprü'de ise İbrahim Sadık Edis'in yeniden aday gösterileceği konuşuluyor.

Kaynak: Gülsüm ATİK 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • mumin
    1 yıl önce
    ilkadımı erdoğan tok ile alamazlarr, necattin demirtaş olmalı bencedevam bizzz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Amazonlar şampiyonluğu kutladı
Amazonlar şampiyonluğu kutladı
Son kullanma tarihi isyanı
Son kullanma tarihi isyanı