Hakkınız ödenmez
Reklam
  • Reklam

Hakkınız ödenmez

Salıpazarı ilçesinde şehidin dedesi ve babaannesi torunlarının mezarını ziyaret etmek istedi. Belediye Başkanı Halil Akgül’ü arayarak yardım isteyen şehidin babaannesinin isteğini yerine getiren Başkan Akgül, “Şehitlerimizin hakkını asla ödeyemeyiz" dedi

25 Mayıs 2020 - 16:15

İdlib'de rejim unsurlarının hain saldırısı sonucu şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Tayfun Pekel'in Salıpazarı ilçesi Kocalar Mahallesi'nde yaşayan dedesi Ahmet Pekel ve babaannesi Makbule Pekel, Samsun’un Düvecik Mahallesi'ndeki şehitliğe giderek torunlarının mezarı ziyaret etmek istedi. Sokağa çıkma yasağı nedeni ile Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül’den yardım talep etti. Başkan Akgül de zabıta ekiplerini şehidin dedesi ve babaannesine yardımcı olmaları konusunda talimat verdi.

Zabıta ekipleri şehit Tayfun Pekel’in Kocalar Mahallesi'nde yaşayan büyüklerini alarak Samsun Düvecik’te bulunan Şehit Pekel’in kabrine götürdü. Babaanne ve dede burada torunları için dualar etti. Mezarlıkta işi biten Pekel ailesini zabıta ekipleri yeniden Salıpazarı’ndaki evlerine getirdi.

Ahmet ve Makbule Pekel Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül’e ve zabıta personeline teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İSTANBUL BOĞAZI’NDA ZİRVE
İSTANBUL BOĞAZI’NDA ZİRVE
E-devlet ile kredi kartı tuzağı
E-devlet ile kredi kartı tuzağı