‘HAVA ATMAYA GELMEDİM’
Reklam
  • Reklam

‘HAVA ATMAYA GELMEDİM’

Amaçlarının Samsunspor’u bir gün Borussia Dortmund gibi bir takım yapmak olduğunu söyleyen Başkan Yıldırım, “Bizim başarımızın arkasında büyük bir çalışma ve planlama var. Samsunspor’u alıp da hava atmaya gelmedim” dedi

07 Temmuz 2020 - 11:07

‘BAŞKANLIK BU KADAR KOLAY OLMAMALI’

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, futbol endüstrisine bakış açısını anlattı. Hafta Gazetesi’ne açıklamalarda bulanan Başkan Yıldırım, “Samsunspor’a 150 milyon TL yatırım yaptım, hala da kulübün borcu var. Türkiye’de futbol kulüplüğü başkanlığı bu kadar kolay olmamalı. Kimse cebinden para harcamıyor. Bu ülkede bu şartlarla futbol kalkınmaz. İş adamları gelecek ve yatırım yapacak, planlama yapacak. Bizim başarımızın arkasında büyük bir çalışma ve planlama var. Samsunspor’u alıp da hava atmaya gelmedim” dedi. 

‘TÜRK FUTBOLCU ÇIKMAZIN İÇERİSİNDE’

Yıldırım, “TFF’nin kulüpleri bu bataklıktan çıkarması lazım. Bizim gibi iş insanları futbola girmekten korkuyorlar. Bu kadar borç olmaması gerekiyor. Taşıma suyla değirmen dönmez. Her sene yurtdışında milyonlarca Euro harcarsanız günün sonunda bir şey olmamış gibi gidiyorsunuz. Sizden sonra gelen ‘bu borcu nasıl ödeyeceğim’ diyor. Bugün Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ya da Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un yerinde olmak istemezdim. Bu borcu onlar yapmadı. Ödemeleri de imkansız. Artık Türk futbol endüstrisi bir çıkmazın içerisinde. Bunu hep birlikte aşmalıyız. Bu imkansız değil” diye konuştu.

‘BU KULÜP HEP AYAKTA KALACAK’

Amaçlarının Samsunspor’u bir gün Borussia Dortmund gibi bir takım yapmak olduğunu söyleyen Başkan Yıldırım, “Yani kendi ayakları üzerinde duran ve akademisinden yetiştirdiği oyuncuları Avrupa futboluna sunan ve sürekli başarılar elde eden bir kulüp haline getirmek istiyoruz. Atatürk armalı formamız Avrupa’yı sallayacak. Bursaspor bu ülkede birçok değişime neden oldu. Bir defa İstanbul takımlarının şampiyonluk algısını yıktı. Çok da başarılı yönetiliyordu. Ancak sürdürülebilir bir modele geçemediler. Biz önce hayatta kalmayı başardık. Şimdi temelleri sağlamlaştırıyoruz. Artık Yüksel Yıldırım olmasa bile bu kulüp hep ayakta kalacak. İşte bu modeli kurgulayabilirsek Türk futbolu için bir dönüşüm hamlesini de gerçekleştirmiş oluruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Vatan DAŞTAN
    4 ay önce
    bla bla bla.Ne kadar boş olduğunu anladığımızda çok geç olacak...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaybedilen itibar yeniden verilmeli
Kaybedilen itibar yeniden verilmeli
Protokol imzalandı
Protokol imzalandı