Havza Belediyesi, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için önemli bir hizmet sundu. İki gün sürecek sınav maratonu boyunca, ilçede sınava girecek adaylar için belediyeye ait hizmet araçları tahsis edildi.
ADAYLAR İÇİN ÜCRETSİZ ULAŞIM HİZMETİ
Havza Belediyesi, sınav merkezlerine giden adayların rahatça ulaşabilmeleri için hizmet araçlarını seferber etti. Bu araçlar, YKS'ye girecek öğrencileri sınav merkezlerine taşıyarak, adayların sınav saatine yetişmelerine katkıda bulundu.
ZABITA EKİPLERİNDEN ADRES YARDIMI
Belediye, sınav günlerinde sadece ulaşım desteği ile sınırlı kalmayıp, ayrıca zabıta ekiplerini de görevlendirdi. Özellikle ilçe dışından gelen adaylara, zabıta ekipleri okul adreslerini bulma konusunda yardımcı oldu.
BAŞKANDAN ADAYLARA BAŞARI DİLEĞİ
Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, sınava giren tüm adaylara başarılar diledi. Başkan İkiz, “İki gün boyunca belediyemize ait hizmet araçları adaylarımızın hizmetinde olacak. Öğrencilerimizi sınav merkezlerimize yetiştirmek için elimizden gelen her türlü gayreti göstermekteyiz.” şeklinde konuştu.
AİLELERE SU İKRAMI
Sınav boyunca öğrencilerin heyecanına ortak olan ve okul önlerinde bekleyen aileler de unutulmadı. Havza Belediyesi, okul önlerinde bekleyen velilere su ikramında bulundu. Başkan İkiz, bu konuda şunları söyledi: “Öğrencilerimizin heyecanına ortak olan ve okul önlerinde bekleyen ailelerimize de iki gün boyunca su ikramımız devam etti. Sınava giren tüm adaylarımıza başarılar dilerim.”
Havza Belediyesi'nin bu çalışmaları, YKS sürecinde adaylara ve ailelerine büyük bir kolaylık sağladı ve takdir topladı.
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/06/6665566cc356e.jpg)
Medine IRMAK