‘Hepgül Aysel’ ilgiyle izlendi
Reklam
  • Reklam

‘Hepgül Aysel’ ilgiyle izlendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayesinde Tiyatro Balans'ın Hepgül Aysel oyunu, Samsunlu sanatseverlerle buluştu

29 Ocak 2021 - 13:10

 

Bakanlığın salgın döneminde özel tiyatroların sahnelerini açamaması nedeniyle açıkladığı destek paketi kapsamında hem dijital ve sesli tiyatro hem de turne desteği sağlanmasının ardından gerçek yaşam hikayesinden alınmış Hepgül Aysel tiyatro oyunu, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Senaryosunu Utkan Özüpak, yönetmenliğini Metin Karaman, müziklerini Soner Arıca'nın yaptığı, Sefa Zengin, Ebru Karaman, Esin Karakaya, Ömür Akkan, Suat İnal ve Begüm Gönenç'in sahne aldığı Hepgül Aysel tiyatro oyunu, kadına şiddeti konu ediniyor. Hepgül Aysel tiyatro oyununda Aysel, hayatı boyuncu sıkıntılar çekmiş ve sevdiği erkeğin şiddetine uğramıştır. Aysel'in bir kızı dünyaya gelmiştir. Kızının adını Hepgül koymuştur. Aysel yaşadığı travmalar ve toplum baskısı ile kırılma noktasına gelmiştir. Aysel'in yaşadığı acı gerçekler oyunun sonunda çarpıcı bir finalle ters köşe yapıyor.

Sosyal mesafe kuralı gözetilerek 1,5 metre arayla yapılan koltuk dizilimiyle Atatürk Kültür Merkezi Aydın Gün Salonu'nda sahneye konulan gösteriyi 250 kişi izledi.

AA

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
25 kaçak göçmen yakalandı
25 kaçak göçmen yakalandı
Evlilik öncesi uyarı
Evlilik öncesi uyarı