Hürjet tüm dünyanın ilgi odağı olurken, milli süpersonik uçak ünvanına sahip Hürjet'in gökyüzünde çekilen fotorafı gündem oldu.
Dünya bu kareyi konuşuyor!
hürjet UFO ile yan yana mı uçtu!
Hürjet geçtiğimiz gün milli imkanlarla yapılan ANKA III insansız hava aracı ile birikte uçarak gökyüzünde 50 dakika kaldı. Türk savunma sanayisi bünyesinde geliştirilen ANKA III insansız hava aracı ile Türkiye'nin ilk jet motorlu süpersonik eğitim uçağı olan HÜRJET, kol uçuşu gerçekleştirdi. Hürjet'in ANKA III insansız hava aracı ile olan görüntüleri ise 'Hürjet UFO ile yan yana mı uçtu' sorularının sorulmasına neden oldu. Zira ANKA III insansız hava aracının görünümü bilinen hava araçlarından çok farklıydı. Ufo sanılan hava aracının milli imkanlarla yapılan ANKA III olduğunun ortaya çıkması yurt savunma sanayisinde Türkiye'nin ne kadar ilerlediğini de gözler önüne serdi.
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii'nin (TUSAŞ) sosyal medya hesabında yapılan paylaşıma göre, ANKA III ve HÜRJET'in birlikte gerçekleştirdiği uçuşta ANKA III 8'inci, HÜRJET ise 66'ncı sortisini tamamladı. Uçuş, 50 dakika boyunca 7 bin feet irtifada ve 165 knot hızla gerçekleştirildi.
milliyet