Kurnaz İlkadım Kadamut Mahallesi’nde mahalle sakinleriyle birlikte yaptığı kahvaltıda mevcut İlkadım Belediyesi’nin her mahalleye eşit hizmet götüremediğini ifade etti. Cumhur İttifakı AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı İhsan Kurnaz, İlkadım’da taraflı tarafsız her kesimin belediye çalışmalarından memnun olmadığını müşahade ettiklerini de belirterek, “Bir belediye asli vazifelerini dahi yerine getirmekte başarısız oluyorsa durum artık çok ciddi bir boyuta gelmiş demektir. İlkadım’da temizlik sorunu var, yol sorunu var, özellikle geceleri aydınlatmaya bağlı güvenlik sorunu var. Bütün bunlar İlkadım’ın yerel yönetim hizmetleri noktasında doğru yönetilemediğini gösteriyor” diye konuştu.
HIZLA MÜDAHALE EDECEĞİZ
Göreve gelir gelmez İlkadım’ın kronikleşmiş sorunlarına odaklanmayı hedeflediklerini kaydeden İhsan Kurnaz, “Görüyoruz ki, en kronik sorunumuz asli belediye vazifelerini yerine getirememek. Bu bizim kabul edebileceğimiz bir durum değil. Hızla müdahale edeceğiz. Hızla bu sorunu çözeceğiz. İlkadımlı bu muameleyi hak etmiyor. Biz de bu konuda mazeret ya da zaafiyet kabul etmiyoruz. Bu en temel belediyecilik vazifesi. Bu konu aslında belediyenin doğru yönetilemediğinin de işareti aynı zamanda. İlkadım yerel yönetim hizmetleri noktasında doğru yönetilemiyor. Maalesef durum bu” ifadelerini kullandı.Samsun'da kesici alet satışı yapan şahsın evine baskın!
Samsun Emniyet Müdürlüğü, sosyal medyadan kesici alet satışı tespitiyle gerçekleştirilen operasyonda 147 kesici alet ele geçirdi, 1 şahıs hakkında adli işlem yapıldı
Samsun Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan başarılı bir operasyon sonucunda, sosyal medya üzerinden kesici-delici alet satışı yapıldığı tespit edilen bir şahsa yönelik operasyon gerçekleştirildi.
CEPHANE GİBİ!
İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, şahsın ikametinde detaylı bir arama yapıldı. Yapılan arama sonucunda, toplamda 147 adet kesici alet ele geçirildi. Ayrıca, faturasız olarak satışa sunulmuş 23 adet traş makinası, 10 adet radyo, 15 adet matkap, 1 adet hilti, 2 adet spiral, ve 4 adet elektrikli testere de bulundu.
ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI
Yetkililer, operasyon kapsamında gözaltına alınan şüpheli hakkında adli işlem başlatıldığını ve ilgili suçlamalarla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirtti. Söz konusu operasyon, siber suçlarla mücadele kapsamında etkili bir adım olarak değerlendirilirken, kamu güvenliğine yönelik potansiyel tehlikelerin önlenmesine yönelik Emniyet Müdürlüğü'nün kararlı çalışmaları takdirle karşılandı.
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/02/65dc7b41c716d.jpg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/02/65dc7b559137f.jpg)
Kübra ÖKSÜZ