Reklam
  • Reklam

İLAN

24 Kasım 2021 - 10:50

Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemiz akademik birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili hükümleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Adayların Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru ve Atanma/Yeniden Atanma Kriterlerini http://www.balikesir.edu.tr adresinde yer alan Personel Daire Başkanlığı’nın Mevzuat alt başlığından ulaşılabilir) sağlamaları, 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki genel şartları taşımaları gerekmektedir. Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

A- PROFESÖR; BAŞVURU ŞARTLARI
- Profesör kadroları daimi statüde olup, adayların başvurdukları anabilim dallarını belirtir dilekçelerine ekleyecekleri Doçentlik Başarı Belgesinin tasdikli örneği, özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, hizmet cetveli (halen üniversitemiz dışında kamu kurumunda çalışanlar ile ayrılmış olanlardan istenmektedir) , yayın listesi, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu (form ve istenen diğer belgelerin birer örneği ayrıca yayın dosyalarına da konacaktır) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 takım dosya ile birlikte Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabileceklerdir. Süresi içinde yapılamayan ya da eksik belge ile yapılan başvurular ile internet üzerinden yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
- Adayların Başlıca Araştırma Eserini dilekçeleri ile yayın listelerinde belirtmeleri gerekmektedir.

B‐ DOÇENT ; BAŞVURU ŞARTLARI
- Doçent kadroları daimi statüde olup, adayların başvurdukları anabilim dallarını belirtir dilekçelerine ekleyecekleri Doçentlik Belgesinin tasdikli örneği, özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, hizmet cetveli (halen üniversitemiz dışında kamu kurumunda çalışanlar ile ayrılmış olanlardan istenmektedir), yayın listesi, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu (form ve istenen diğer belgelerin birer örneği ayrıca yayın dosyalarına da konacaktır) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile birlikte Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabileceklerdir. Süresi içinde yapılamayan ya da eksik belge ile yapılan başvurular ile internet üzerinden yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

C- DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ; BAŞVURU ŞARTLARI
- Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, nüfus cüzdanı örneği, lisans, yüksek lisans, doktora diploma/belgelerinin onaylı örneğini, üniversitemiz kriterlerine göre Merkezi Yabancı Dil Sınavlarından en az 55 puan aldıklarına ilişkin yabancı dil belgelerini, 2 adet fotoğraf, hizmet cetveli (halen üniversitemiz dışında kamu kurumunda çalışanlar ile ayrılmış olanlardan istenmektedir), Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu (form ve istenen diğer belgelerin birer örneği ayrıca yayın dosyalarına da konacaktır), bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile birlikte ilgili birimlere şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabileceklerdir. Süresi içinde yapılamayan ya da eksik belge ile yapılan başvurular ile internet üzerinden yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Adayların başvuru dilekçelerinde T.C. Kimlik Numarası, yazışma adresi, e-posta adresi ile telefon numaralarını bildirmeleri gereklidir. İlan şartlarına uygun olmadığı sonradan anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Son başvuru tarihi ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gündür. Profesör unvanı olanlar Doçent kadrolarına, Doçent unvanı olanlar Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuramazlar. Başvuruda bulunacak adaylar sadece bir kadroya başvurabilirler. 

BİRİMİ BÖLÜM/
ANABİLİM DALI
UNVAN ADET KAD.
DER.
AÇIKLAMA
TIP FAKÜLTESİ Cerrahi Tıp Bil. Böl. Kalp ve Damar Cerrahisi ABD Profesör 1 1  
Temel Tıp Bilimleri Böl. Tıbbi Biyoloji ABD Doçent (Öncelikli Alan) 1 1 Tıbbi Biyoloji alanında doçentliğini almış olup ortopedik hastalıkların genetiği üzerine çalışmaları olmak.
Temel Tıp Bilimleri Böl.
Fizyoloji ABD
Dr. Öğr. Üyesi (Öncelikli Alan) 1 1 Tıbbi Fizyoloji alanında doktora yapmış olup ağrı ve üreme fizyolojisi alanında deneysel çalışmaları olmak.
Temel Tıp Bilimleri Böl.
Fizyoloji ABD
Dr. Öğr. Üyesi (Öncelikli Alan) 1 1 Tıp Fakültesi mezunu olup akut stresin empati üzerine etkisi alanında çalışmaları olmak.
HUKUK FAKÜLTESİ Özel Hukuk Böl.
İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku ABD
Dr. Öğr. Üyesi (Öncelikli Alan) 1 2 Hukuk Fakültesi mezunu olup İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında doktorasını yapmış olmak. İş Hukuku, İş Sağlığı ve Güvenliği Hukuku alanında çalışmalar yapmış olmak.
Özel Hukuk Böl.
Medeni Usül ve İcra İflas Hukuku ABD
Dr. Öğr. Üyesi (Öncelikli Alan) 1 3 Hukuk Fakültesi mezunu olup Medeni Usül ve İcra İflas Hukuku alanında doktorasını yapmış olmak. Medeni Usül ve İcra İflas Hukuku, Uluslararası Tahkim alanında çalışmaları olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ Ebelik Böl. Ebelik ABD Dr. Öğr. Üyesi (Öncelikli Alan) 1 1 Ebelik lisans mezunu olup Hemşirelik alanında doktora yapmış olmak. İntrapartum dönemde bakımla ilgili çalışmaları olmak.
Ebelik Böl. Ebelik ABD Dr. Öğr. Üyesi (Öncelikli Alan) 1 1 Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği alanında doktora yapmış olup Dismenore konusunda çalışmaları olmak.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/888901/personel-alimi-akademik-kadro-ve-egitim-ilanlari/akademik-personel-alimlari/balikesir-universitesi-8-ogretim-uyesi-aliyor 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tıbbi alet sektörü zorda
Tıbbi alet sektörü zorda
Samsun’da koronada artış var
Samsun’da koronada artış var